McDonald’s ve Rick and Morty hayranları arasında sos krizi

Hayranların talebini karşılayamayan marka özür dilemek zorunda kaldı.

09.10.2017 - 14:43 | Sencer Uçar

McDonald’s tarafından 1998 yılında Mulan adlı animasyon filmine özel olarak sunulan Szechuan Sos, promosyonun sonlanması ile birlikte menüden kaldırılmıştı. Rick and Morty’nin 1 Nisan 2017 tarihinde yayınlanan üçüncü sezon ilk bölümü ile birlikte sos tekrar gündeme gelmiş ve dizinin hayranları da sosyal medyada sosa duydukları merakı dile getirmişlerdi. Hayranların talebini karşılamak adına hareket eden McDonald’s da 7 Ekim tarihinde ABD’deki bazı restoranlarında sosun bir günlüğüne yeniden servis edileceğini duyurmuştu. Marka aynı zamanda We Are Unlimited ve DDB ile işbirliğine gitmiş, dizinin hayranları için sınırlı sayıda poster de hazırlamıştı.

Fakat McDonald’s için işler hiç de planlandığı gibi gitmedi. Zira restoran zinciri, Rick and Morty hayranlarının yüksek talebine hazırlıksız yakalanmış, yeterli miktarda sos ve poster üretmemişti. Szechuan Sos’tan tatmak ve posterlerini almak için McDonald’s’ın yolunu tutan hayranlar saatlerce boş yere bekledi. Hatta ABD’deki kimi McDonald’s restoranlarına sos hiç ulaşmamıştı ve çalışanlar durumdan haberdar bile değillerdi. The Guardian’ın aktardığına göre restoranlardan birinin önünde bekleyen öfkeli kalabalığı yatıştırmak için polis bile çağrıldı.

Basın duyurusunda sosun “gerçekten ama gerçekten sınırlı sayıda” olacağını belirten McDonald’s, sostan mahrum kalan dizi hayranlarından özür diledi.

Sınırlı sayıdaki sosa ve posterlere ulaşabilenler ise elde ettikleri ganimetleri Ebay’de yüzlerce dolar karşılığında satışa çıkardı.

Kaynak: Business Insider, The Drum

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.