General Motors’a yeni CMO

Şirkette CMO pozisyonuna 2012'den bu yana ilk kez atama yapıldı.

06.09.2019 - 11:31 | Sencer Uçar

General Motors'a yeni CMO

Mart 2018’den bu yana Cadillac’ta CMO sorumluluğunu üstlenmekte olan Deborah Wahl, General Motors’un yeni CMO’su oldu. Wahl’un Cadillac’taki görevini ise Melissa Grady devralacak.

2012 yılından bu yana şirkette kimsenin oturmadığı CMO koltuğunu devralan 56 yaşındaki Deborah Wahl, Cadillac’tan önce üç yıl boyunca McDonald’s ABD’de CMO sorumluluğunu üstlenmişti. Wahl, kariyerinde daha önce Mazda, Ford, Chrysler ve Toyota’da da pazarlama iletişimi alanında görev almıştı.

Deborah Wahl yeni görevinde General Motors Kuzey ve Güney Amerika Başkanı Barry Engle’a raporlayacak. Chevrolet, Buick, GMC, Cadillac, OnStar ve General Motors Financial ise hem kendi işbirimlerinin liderlerine hem de Wahl’a bağlı olacak.

Ad Age Datacenter verilerine göre dünyanın en büyük 15’inci reklamvereni konumundaki General Motors’un önceki CMO’su Joel Ewanick’in işine maliyetli Chevrolet – Manchester United sponsorluğu nedeniyle son verilmiş, ardından şirketin pazarlama faaliyetlerinin sorumluluğun önemli bir kısmını 1 Mart itibarıyla emekli olana kadar CMO Tim Mahoney üstlenmişti.

Kaynak: Ad Age

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.