Dünden bugüne olimpiyat sponsorlukları

1985'te hayata geçirilen The Olympic Program (TOP) ile birlikte sponsorluk konusunda çıtayı iyiden iyiye yükselten Olimpiyat Oyunları, ülke ve kıta sınırlarını aşan devasa bir ekonominin itici gücü konumunda.

05.08.2016 - 16:03 | MediaCat

Dünden bugüne olimpiyat sponsorlukları

Olimpiyat meşalesinin yanmasına çok az kaldı. Rio’ya yolcu ettiğimiz milli atletler nasıl neticelerle yurda döner, oyunların başlamasına saatler kala ancak çözülen yayın hakları meselesi izleyicileri nasıl etkiler bilinmez; tüm bunları bir kenara bırakıyor ve sizlere, birbirine geçen beş halkanın yarattığı devasa ekonomiye dair çarpıcı veriler sunuyoruz.

Oyunların en büyük destekçilerini barındıran TOP VIII Partnership programında 10 dev firma yer alıyor. Adını The Olympic Partner Programme’ın sekizinci jenerasyonundan alan TOP VIII’a dahil olan firmalar, Soçi 2014’te olduğu gibi Rio 2016’da da yarışan tüm olimpik takımların partnerleri olarak boy gösterecekler.

Dünden bugüne olimpiyat sponsorlukları

Brezilya hükümetinin raporlarına göre, Rio Olimpiyatları için 240 milyar dolar para ayrıldı. Bu para, hazırlık süreci boyunca altyapı oluşturulması ve geliştirilmesi ve ekolojik problemlerle ilgili çözümlerin yanı sıra eğitim ve sosyal gelişim programlarına harcanmak üzere kullanıldı.

Dünden bugüne olimpiyat sponsorlukları

İOC 2018 ve 2024 yılları arasındaki oyunların yayın hakkını Avrupa bölgesinde 50 ülkeyi temsil eden Discovery Communications ve Eurosport’a 2 milyar dolar karşılığında sattı.

Dünden bugüne olimpiyat sponsorlukları

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.