MediaCat

1 sentle gelen 1 milyon indirilme

Whopper Detour kampanyası, Burger King’i App Store’da bir numaraya taşıdı.

1 sentle gelen 1 milyon indirilme

Burger King, geçtiğimiz günlerde ABD’deki herhangi bir McDonald’s restoranının yaklaşık 180 metre kadar yakınında bulunanlara Burger King mobil uygulaması aracılığıyla verecekleri siparişlerde 1 sent karşılığında Whopper alma olanağı sunmaya başlamıştı.

12 Aralık tarihine kadar devam edecek olan Whopper Detour kampanyası kapsamında sudan ucuza Whopper yemek isteyenleri önce McDonald’s restoranlarına gönderme fikri cesur bir hamleydi. Kampanya ülke çapında ses getirmeyi başardığı kadar markanın mobil uygulamasının indirilme sayısına da olumlu yansıdı. CNN yayınına katılan Burger King CMO’su Fernando Machado’nun aktardıklarına göre, Burger King mobil uygulaması kampanya başlayana kadar 6 milyon kez indirilmişti. Kampanyanın ilk 36 saatinde ise bu sayıya 1 milyon indirilme daha eklendi.

36 saat gibi bir sürede 1 milyon kez indirilen Burger King mobil uygulaması, ABD’de App Store’da YouTube, Instagram, Amazon ve Snapchat gibi popüler uygulamaları geride bırakarak, ücretsiz uygulamalar kategorisinde bir numaraya yükseldi. McDonald’s’ın mobil uygulaması ise listede 42’nci sırada yer alıyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.