MediaCat

McDonald’s’tan metaverse hamlesi

Fast-food devi metaverse’e ilk adımını bir sanal etkinlik sponsorluğuyla attı.

McDonald’s’tan metaverse hamlesi

McDonald’s, sekiz içerik üreticisinin üç milyondan fazla aboneli YouTube kanalı OfflineTV’nin düzenlediği sanal bir etkinliğine sponsor oldu.

Etkinlikte sunulan metaverse pop-up deneyimi, kullanıcıları özel dijital ürünler kazanma şansı yakalamak için bir tür çöpçü avı oyununa dahil ediyor. Katılımcılar gerçekçi avatarlarıyla OfflineTV ekibiyle iletişime geçebildikleri gibi tüm kullanıcıların sanal yapışkan notlar bırakılabildiği bir duvara kendi notlarını yazarak dijital ayak izlerini bırakabiliyor. Cuma günü başlayan etkinlik, yakın zamanda yüz yüze bir etkinliğe katılamayan hayranlarıyla OfflineTV arasındaki bağları sağlamlaştırmayı hedefliyor.

McDonald’s etkinlik sponsorluğuyla metaverse’teki ilk görünürlüğünü elde etmiş olsa da aslında dijital dünyaya pek yabancı değil. Marka, Mayıs ayında McDonald’s uygulaması aracılığıyla popüler BTS Meal için 360 VR deneyimi sunmuştu. Kasım ayında ise zincirin meşhur McRib sandviçinin ABD pazarına dönüşünü kutlamak için ilk NFT’sini piyasaya sürmüştü.

McDonald’s Kültürel Etkileşim Kıdemli Direktörü Elizabeth Campbell, “Oyunlar, NFT toplama veya sanal gerçeklik yoluyla pek çok hayranımızın gelişen dijital dünyanın parçası olduğunu biliyoruz ve onlarla her neredelerse orada buluşmamız çok önemli” diyor ve ekliyor: “Özellikle metaverse popülerlik kazanmaya devam ederken, McDonald’s markasını kültürle alakalı tutmaya devam edeceğiz.”

Sanal gerçeklik platformu Spatial’da düzenlenen etkinlik, 17 Aralık’a kadar Spatial uygulaması üzerinden VR gözlüğü, bilgisayarı veya mobil cihazı olan herkes tarafından ücretsiz olarak erişilebilir. Kontenjanlar şimdilik dolu olsa da ilgilenenlere açılma ihtimaline karşın takipte kalmaları öneriliyor.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.