MediaCat

Kuşaklar boyu yaşasın diye

Komili, yeni projesi “Son Ağaç” ile anıt zeytin ağaçlarına dikkat çekiyor.

Kuşaklar boyu yaşasın diye

Komili, 2018 yılında başlattığı Anıt Zeytin Ağacı Projesi’nin etkisini artırmak için tasarladığı yeni projesi “Son Ağaç”ın iletişimine başladı.

Markanın zeytinyağı ve kültürünü bu topraklarda kuşaklar boyu yaşatmak adına hayata geçirdiği proje; 400 yaş üzeri anıt ağaçlardan elde edilmiş sınırlı sayıda ve özel şişesinde zeytinyağı, kısa film tadında bir reklam filmi ve projeye gelir sağlaması hedeflenen bir internet sitesiyle destekleniyor.

Anıt Zeytin Ağacı Projesi kapsamında bugüne kadar 25 milyon ağaç tarandı, 400 yaş üzerinde 300’den fazla anıt zeytin ağacı tespit edilerek tescillendi ve haritalandı. Son Ağaç Projesi ile bu asırlık zeytin ağaçlarından üretilen zeytinyağları, projeye destek olmak isteyenler için satışa sunuluyor. Sadece sonagac.com sitesinde yer alan satış noktalarından alınabilen Komili Son Ağaç Natürel Sızma Zeytinyağı satışından elde edilen gelirin tamamı Komili Anıt Ağaç Projesi’ne aktarılıyor.

Televizyon, sinema, açıkhava, dijital platformlar ve sosyal medyada yayınlanacak olan RED and GREY imzalı reklam filmi ise Rahman Altın’ın projeye özel bestelediği müzik eşliğinde dünyada kalan son zeytin ağacının öyküsüne odaklanıyor. Filmde insanlığa karşı verdiği mücadele ile kahraman olan anıt zeytin ağaçlarının her birinin son ağaç gibi korunması gerektiği anlatılıyor.

Komili Anıt Zeytin Ağacı Projesi’ne katkıda bulunmak isteyenler sonagac.com adresinden zeytin ağaçlarına dair birkaç soru yanıtlayarak alabilecekleri Zeytin Koruyucusu belgesini sosyal medyada paylaşarak farkındalığın yayılmasına katkıda bulunabilir ya da Komili Son Ağaç Natürel Sızma Zeytinyağı satın alabilirler.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.