Coca-Cola ve Mavi’den çevreci işbirliği

Pet şişeler, Coca-Cola X Mavi Koleksiyonu’nda yeniden hayat buluyor.

11.09.2020 - 17:29 | MediaCat

Coca-Cola ve Mavi'den çevreci işbirliği

Coca-Cola ve Mavi, pet şişelerin geridönüşümü yoluyla hazırladığı Coca-Cola X Mavi Koleksiyonu’nu tüketicinin beğenisine sundu.

İkilinin yeni koleksiyonunda geridönüştürülmüş pet, pamuk ve yüzde 100 organik pamuktan üretilen dokuz farklı tişörtün yer alıyor. Tişörtlerin üretiminde kullanılan plastikler ise Coca-Cola Vakfı, Doğa Koruma Merkezi (DKM) ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) işbirliğiyle Kemer’de pilot olarak hayata geçirilen ve toplum tabanlı bir geridönüşümü destekleyen KOLLEKT uygulamasıyla toplandı.

Coca-Cola X Mavi Koleksiyonu, Coca-Cola’nın “Atıksız Bir Dünya” vizyonunun bir parçası olarak hayata geçirildi. Dünyadaki plastik sorununun aşılmasına yardımcı olmak için şişeleyici ortaklarıyla birlikte kendisine önemli hedefler belirleyen marka, bu vizyon kapsamında 2025 yılına kadar ürettiği ambalajların tamamını yüzde 100 geri dönüştürülebilir yapacak ve 2030 yılına kadar tüm ambalajlarını geridönüşüme kazandıracak. Coca-Cola, aynı zamanda tüketiciyi de geridönüşüm konusunda teşvik ederek herkesin bu süreçte yer alması için çalışmalarını sürdürecek.
Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.