IGTV’de reklam dönemi için yeni adım

Instagram, IGTV içerik üreticilerine gelir elde edebilecekleri yeni bir yöntem sunmayı hedefliyor.

07.02.2020 - 16:26 | Sencer Uçar

IGTV'de reklam dönemi başlıyor

Instagram, 18 ay önce kullanıma sunduğu uzun süreli video izleme hizmeti IGTV’de içerik üreticilerinin gelir elde edebilmelerine yönelik yeni bir adım attı. IGTV için bir partner programı prototipi geliştirildiğini doğrulayan Instagram, bugüne kadar kendi videolarında ürün yerleştirerek ya da sponsorlu içeriklerle para kazanan içerik üreticilerine sürdürülebilir ve müdahaleci olmayan bir gelir imkânı sunmayı amaçlıyor.

IGTV içeriklerinde yer alacak kısa reklamlarla içerik üreticilerinin gelir elde etmelerini planlayan Instagram, bu yolla IGTV’deki içeriklerin sayı ve kalitesini de yükseltebilir.

Her ne kadar partner programı hakkında bilgi paylaşılmasa da, TechCrunch’a göre, IGTV’deki gelir paylaşımı Facebook Watch’a benzer bir yapıya sahip olabilir. Facebook Watch’ta içerik üreticileri, içeriklerde oynatılan reklamlardan elde edilen gelirin yüzde 55’ini alıyor.

Instagram bugüne kadar IGTV özelinde sınırlı sayıda ünlüyle işbirliği yapmış, küçük çaplı prodüksiyon giderlerini karşılamasına rağmen herhangi bir gelir yöntemi sunmamıştı. Buna bağlı olarak da içerik üreticileri IGTV’de gelir elde edebilmek için sponsorlu içerik ya da ürün yerleştirme yöntemlerine başvuruyor ya da takipçilerini gelir elde edebilecekleri diğer platformlara yönlendiriyor.

Kaynak: TechCrunch

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.