MediaCat

Messenger Reklamları’nda yeni dönem

Messenger’da otomatik oynayan video reklamlar dönemi başlıyor.

Messenger Reklamları’nda yeni dönem

Facebook’un Messenger uygulamasında geçtiğimiz yıl kullanıma sunduğu Messenger Reklamları’nda (Messenger Ads) yeni bir dönem başlıyor. Bundan böyle Messenger uygulamasında otomatik oynayan video reklamlar da yer alacak.

Otomatik oynayan video reklamlar, kullanıcıların konuşmalarının yer aldığı “Mesajlar” bölümünde gösterilecek. Messenger kullanıcıları mesaj listelerinde aşağıya doğru ilerledikçe video reklamlar da tıpkı Haber Akışı ve Instagram’da olduğu gibi otomatik olarak oynamaya başlayacak. Aylık aktif kullanıcı sayısı 1,3 milyara ulaşan Messenger’da otomatik oynayan video reklamların yaygınlaşması ise uzun soluklu olacak.

Kullanıcıların Messenger’da yer alacak olan otomatik oynayan video reklamlardan kaçabilmeleri mümkün olmayacak fakat videoların köşesinde bulunan ikon aracılığıyla reklamlar gizlenebilecek.

Reklamverenler, Messenger’da Facebook‘taki kampanyalarına ek olarak reklam satın alabilecek ancak yalnızca Messenger’a özel kampanyalar yayınlayamayacak.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.