MediaCat

Unilever Facebook boykotunu sonlandırdı

ABD’de Facebook reklamlarını durduran Unilever önümüzdeki yıl platforma tekrar dönüyor.

Unilever Facebook boykotunu sonlandırdı

Haziran sonunda aldığı karar doğrultusunda, sosyal medya platformlarında nefret söylemi ve yanıltıcı bilginin yayılmasıyla yeterince mücadele edilmediği gerekçesiyle ABD özelinde Twitter ve Facebook reklam faaliyetlerini 2020 sonuna kadar durduran Unilever, boykotunu sonlandırdı. FMCG devi, Facebook’un yanı sıra Instagram ve Twitter’da da reklamlarına Ocak 2021 itibarıyla yeniden başlayacak.

Sosyal medya platformlarının Global Alliance for Responsible Media kapsamında müşteriler, markalar ve toplum için daha sağlıklı bir ortam oluşturmaya yönelik taahhütlerinden duyulan memnuniyetin dile getirildiği açıklamada reklam faaliyetlerinin durdurulması kararından vazgeçildiği belirtildi.

Bu yılın ortasında Facebook’un yanıltıcı bilgi ve nefret söylemiyle mücadelede daha güçlü adımlar atması talebiyle reklamverenleri Facebook reklam harcamalarını durdurmaya çağıran #StopHateforProfit kampanyası başlatılmış, aralarında adidas, Reebok, Starbucks, Ford, Puma, The North Face, Verizon, Coca-Cola, Pfizer ve Chobani’nin de bulunduğu 200’e yakın reklamveren kampanyaya destek vermişti. Gelen baskılar neticesinde eleştirilere yönelik bir dizi değişiklik gerçekleştiren Facebook’un, çoğunluğu reklamdan elde edilen gelirleri ise boykota rağmen bu yılın üçüncü çeyreğinde bir önceki yıla kıyasla yüzde 22 artmış ve 21,47 milyar dolara ulaşmıştı.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.