MediaCat

Meta reklamverenlerin gençleri hedeflemesini kısıtlıyor

Reklamverenler Meta platformlarında 13-17 yaş aralığındaki gençleri cinsiyetlerine göre hedefleyemeyecek.

Meta reklamverenlerin gençleri hedeflemesini kısıtlıyor

Instagram ve Facebook’un çatı şirketi Meta Platforms, reklamverenlerin 13-17 yaş aralığındaki kullanıcıları cinsiyetlerine göre hedeflemelerinin önüne geçmeye hazırlanıyor.

Önümüzdeki ay itibarıyla geçerli olmak üzere reklamverenler gençlere yalnızca yaş ve konumlarına göre pazarlama yapabilecek. Meta daha önce de reklamverenlerin gençleri, sayfa beğenileri gibi Facebook ve Instagram aktiviteleri üzerinden hedeflemelerinin önüne geçmişti.

Şirketten paylaşılan açıklamada, “Özellikle de satın alabilecekleri ürünlerin gösterilmesi söz konusu olduğunda, online verilerinin reklamcılık özelinde nasıl kullanılacağına dair gençlerin karar verme konusunda yetişkinler kadar donanımlı olmadıklarının bilincindeyiz. Bu nedenden ötürü reklamverenlerin gençlere erişmelerine yönelik sahip oldukları seçenekleri ve reklam göstermede kullandığımız bilgileri daha da kısıtlıyoruz” ifadesi yer aldı.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.