Instagram Reels’ta reklam dönemi başlıyor

Reels reklamları dört ülkede deneme sürecinde.

22.04.2021 - 17:24 | Sencer Uçar

Instagram Reels’ta reklam dönemi başladı

Instagram’ın kullanıcılara kısa video hazırlama ve paylaşma olanağı sunduğu Reels’ta reklam dönemi için ilk adım atıldı. Bugün yapılan açıklamaya göre, ilk olarak Hindistan, Brezilya, Avustralya ve Almanya’da Reels reklamları için denemelere başlandı. Denemelerin önümüzdeki dönemde yeni ülkelere yayılması hedefleniyor.

Reels’ta reklam süresi 30 saniyeye kadar uzayabilecek ve reklamlar, kullanıcıların Hikâyeler’de karşılaştıklarıyla benzer şekilde, tam ekran formatında dikey olarak gösterilecek. Reels reklamlarında kullanıcılara yorum yapma, beğenme, paylaşma, kaydetme ya da geçme gibi olanaklar da sunulacak.

Facebook ayrıca Facebook Hikâyeler’de çıkartma reklamları (sticker ads) için de yeni bir adım attı. Çıkartma reklamları için deneme süreci önümüzdeki haftalarda sınırlı sayıda reklamveren ve içerik üreticisiyle gerçekleştirilecek. İçerik üreticileri reklamlardan elde edilecek gelirden pay alacak.

Çıkartma reklamları ile daha fazla insanın influencer olabilmesi ve ürün yerleştirmenin daha organik bir görünüm kazanması hedefleniyor.

Kaynak: The Verge

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.