MediaCat

Facebook’tan ABD’lilere çağrı

Platform herkesi 3 Kasım’da oy kullanmaya çağırıyor.

Facebook’tan ABD’lilere çağrı

ABD’lilerin 3 Kasım 2020’de gerçekleşecek ABD Başkanlık Seçimlerine ilgisini artırmak ve pandemi nedeniyle eyaletler nezdinde karmaşıklaşan seçim sürecine ışık tutmak için hayata geçirdiği Seçim Bilgilendirme Merkezi’ni (Voting Information Center) duyurmak isteyen Facebook, ABD’lileri oy vermeye çağırdığı Droga5 imzalı yeni reklamını yayınladı.

Bugüne kadar 2,5 milyon ABD’linin seçmen kaydı yaptırmasına vesile olduklarını belirten Facebook, 2020 seçimleri kapsamında gerçekleştirdiği faaliyetleri “herkesin erişimine açık, tarafsız bir çaba” olarak tanımlıyor:

“Pandemi nedeniyle pek çok eyalet seçim sürecinde değişiklikler yaptı, biz de insanların bu kafa karıştırıcı süreçte yollarını kaybetmemeleri için onlara yardım etmek üzere Seçim Bilgilendirme Merkezi’ni tasarladık. Merkezin temelini, Mart 2020’den bu yana sağlık otoritelerinin pandemi hakkında verdikleri isabetli ve yetkin bilgilerin derlendiği COVID-19 Bilgilendirme Merkezi’mizden (COVID-19 Information Center) edindiğimiz dersler oluşturuyor. Seçim Bilgilendirme Merkezi, COVID-19 Bilgilendirme Merkezi’nin yaptığının aynısını seçimler için yapacak.”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.