MediaCat

Facebook Haber Kaynağı’na artırılmış gerçeklik reklamları geliyor

Kullanıcılar, ürünleri satın almadan önce sanal olarak deneyebilecek.

Facebook Haber Kaynağı’na artırılmış gerçeklik reklamları geliyor

Facebook, artırılmış gerçeklik reklamlarının Haber Kaynağı‘nda yer alması için denemelere başlandığını duyurdu. New York City’de gerçekleştirilen bir etkinlikte açıklandığı üzere yeni özellik sayesinde kullanıcılar, kozmetikten aksesuarlara ya da mobilyalara kadar birçok ürünü satın almadan önce sanal olarak deneme fırsatına sahip olacak.

Haber Kaynağı’nda artırılmış gerçeklik reklamlarının ilk denemesini gerçekleştiren marka ise Michael Kors oldu. Facebook kullanıcıları kameraları aracılığı ile markanın güneş gözlüğü çeşitlerini kendi yüzlerinde deneyebilecek ve satın alabilecek.

Mayıs ayında düzenlenen F8 Konferansı’nda Facebook ve Nike, Messenger uygulaması aracılığıyla ayakkabı satışını mümkün kılan bir artırılmış gerçeklik deneyimi sunmuştu. Her ne kadar Haber Kaynağı’nda artırılmış gerçeklik reklamlarını denemeye alan tek marka şimdilik Michael Kors olsa da, Facebook’a göre artırılmış gerçeklik denemelerine yakın zamanda daha fazla marka dahil olacak.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.