MediaCat

Engelli farkındalığı için flash mob gösterileri

Engellerin Ötesinde Derneği’nin (EOD) hafta sonu 300’ü aşkın gönüllünün katılımı ile gerçekleştirdiği flash mob gösterileri devam edecek.

Engelli farkındalığı için flash mob gösterileri

Engellerin Ötesinde Derneği (EOD), Türkiye’deki her 8 kişiden birinin engelli olduğuna dikkat çekmek amacıyla organize ettiği flash mob gösterilerinin ikincisini Kadıköy’de bir alışveriş merkezinde gerçekleştirdi.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü için 300’ü aşkın gönüllünün katılımı ile gerçekleşen etkinlik, EOD Başkanı Yaşar Morpınar’ın djembe vuruşu ile başladı. Ardından gönüllüler ellerinde darbuka, def ve marakaslarıyla, alışveriş merkezinin farklı noktalarından gösteriye katıldılar.

‘İletişim kurmak şart’

Gösterinin sonunda Morpınar, Türkiye’de engelli ve engelsiz bireylerin birlikte vakit geçirebilecekleri ortak sosyal yaşam alanlarının yok denecek kadar az olduğunu, bireylerin iletişim kuramadığını ifade etti.

Türkiye’deki 8.5 milyon engelli bireyin sorunlarının çözümü için ilk adım olarak iletişimin kurulmasının zorunlu olduğunu vurgulayan Morpınar, tüm bireylerin bu iletişim için 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kendine bir başlangıç günü olarak kabul etmesini dilediğini belirtti.

Engelli farkındalığı için birçok etkinlik ve proje kapsamlı çalışan gönüllü çalışan dernek; ilkini Ekim ayı içinde Bağdat Caddesi’nde gerçekleştirdiği flash mob gösterilerini düzenlenmeye devam edecek.

 

(kaynak: t24, ntvmsnbc)

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.