MediaCat

“Öylesine içten öylesine sahi ki”

Ali Eyüboğlu, bugün Milliyet Cadde’deki köşesinde VakıfBank’ın “halden anlama” kampanya serisinin son filmini değerlendirdi.

“Öylesine içten öylesine sahi ki”

Ali Eyüboğlu, Milliyet Cadde’deki köşesinde, VakıfBank reklamını yorumladı. Reklamın, ‘Hiçbir senaryo, gerçekten daha ilginç değildir’ savını desteklediğini yazan Eyüboğlu filmdeki içtenliğe vurgu yaptı.

Eyüboğlu’nun yazısı şöyle:

“VakıfBank’ın son günlerde ekranlarda sıkça yayınlanan bir reklamı var. Banka yetkililerinin TRT Haberdeki ‘Güzel Ülke’ programında izleyip, bir babanın yaptıklarını ödüllendirmek için çocuklarıyla birlikte oynattığı bir reklam bu.

Doğu’da köylerinde okul olmadığı için çocuklarının okula giderken çile çekmesini istemeyen Şamil Şener, 20 ineğini satıp, bir okul yaptırdı köylerine. TRT Haberin ‘Güzel Ülke’si bunu programda işledi, programı izleyen VakıfBank yetkilileri de reklam filmini çekti.

Babanın, okulu hangi amaçla yaptığını, çocukların da köylerine yapılan okulla hayatlarının ne denli kolaylaştığını anlatan reklam, öylesi ne inandırıcı ve etkileyici ki. ‘Hiçbir senaryo, gerçekten daha ilginç değildir’ gerçeği burada bir kez daha çıkıyor karşımıza. Türkiye’nin en yetenekli oyuncusuna verin o kızın oynadığı rolü, mümkün değil onun gibi inandırıcı ve sahici olması.

Reklamdaki genç kız, köylerine açılan okul sayesinde okuyup, ileride ne olmak istediğini de anlatıyor reklamda. O kızın, o mesleği nasıl istediğini anlamak için ağzından çıkan şu sözleri dinlemeniz lazım: ‘Okuyup doktor olmak istiyorum, innnşallah da olurum.’ Öylesine içten, öylesine isteyerek söylüyor ki bunu, her izleyişte aynı samimiyet ve içtenlikle ‘Amiiinnnn’ diyorum.”

VakıfBank’ın “Gerçek bir ‘halden anlama’ hikâyesi” filmini izlemek için tıklayınız.

Künye:

Ajans: Alaaddin Adworks

Reklamveren: VakıfBank

Reklamveren Yetkilisi: Aslıhan Ahıskal, Serpil Bengi, Nesrin Sağır

Kreatif Direktör: Murat Doğu

Müşteri Ekibi: Deniz Sezen, Şükran Olgaç

Yaratıcı Grup: İrfan Ongan, Arzu Timur Dere, Sevil Yılmaz

Yönetmen: Onur Erdem

Yapım Şirketi: Kala Film

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.