MediaCat

10’uncu yılında Kırmızı Ödülleri

Gürül Öğüt: “Bu yılın Kırmızı için farklı bir anlamı var çünkü hem yarışmanın 10. yılı hem de bazı önemli yenilikler söz konusu.”

10’uncu yılında Kırmızı Ödülleri

Radikal yazarı Gürül Öğüt bugün köşesinde ‘Basın reklamlarında yaratıcılık’ ilkesiyle yola çıkan Kırmızı Ödülleri için bu yılın farklı bir anlamı olduğunu belirtiyor. Öğüt, yazısında “Hem yarışmanın 10. yılı hem de bazı önemli yenilikler söz konusu.” diyor.

“Geçtiğimiz hafta Salı akşamı Adana’da ödül töreni düzenlenen Kırmızı Bölge’den sonra şimdi sırada ulusal boyuttaki Kırmızı Ödülleri var. Katılım dönemi 5 Aralık, Çarşamba günü başlıyor.

Kırmızı’ya bu yıl, 1 Kasım 2011-31 Aralık 2012 tarihler arasında ilk kez yayınlanan reklamlar katılacak. Son başvuru tarihi 4 Ocak 2013. Ödül töreni ise 28 Şubat 2013, Perşembe akşamı düzenlenecek.

Bu yılın Kırmızı için farklı bir anlamı var çünkü hem yarışmanın 10. yılı hem de bazı önemli yenilikler söz konusu. Bu yenilikleri üç ana kalemde özetlemek mümkün.

1. Dijital medya kategorileri
2. Sektör oylaması
3. Yarışma dönemi

Geçmiş yıllarda tek bir kategori ile temsil edilen dijital medya bu yıl dört yeni kategori ile çok daha kapsamlı yer alıyor. Bu yeni kategoriler sayesinde basını ve dijital medyayı birlikte kullanan iletişim faaliyetleri yarışma içeriğinde geniş bir yelpazede yer alabilecek. Söz konusu yeni dijital medya kategorileri şunlar:

– Dijital Entegrasyon
– Sosyal Mecra Entegrasyonu
– Tablet Reklam Uygulaması
– Mobil Reklam Uygulaması

Katılımcılar da değerlendirmeye dahiller

Kırmızı’nın 10. yılında diğer önemli bir yenilik yarışmaya katılan işlerin değerlendirilme sürecine sektörün de dahil olması. Kırmızı’ya iş göndererek yarışmada yer alacak her ajans aynı zamanda ödül kazanacak işlerin belirlenmesinde de söz sahibi olacak.

Bugüne kadar sadece jürinin gerçekleştirdiği değerlendirme sürecinde bu yıl yarışmaya katılan her ajans ön elemede bir oy sahibi olacak. Ajanslar kendilerine atanacak şifre ile ön eleme sayfasına girecekler ve kendilerine ait işler hariç diğer tüm çalışmalara oy verecekler. ”

Gürül Öğüt’ün Radikal’deki yazısının tamamını okumak için tıklayınız.

 

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.