MediaCat

Leo Burnett Türkiye’ye yeni CEO

Geçtiğimiz ay Markom Leo Burnett’in CEO’su Ahmet Akın’ın 1 Mart 2013 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere görevinden istifa ettiği açıklanmıştı.

Leo Burnett Türkiye’ye yeni CEO

Markom Leo Burnett’in CEO’su Ahmet Akın’ın 1 Mart 2013 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere görevinden istifa ettiği Ocak ayında açıklanmıştı. Bugün ise ajanstan, başkanlık görevine kimin getirildiği bilgisi verildi.

Leo Burnett Orta Avrupa Başkanı Andrew Edwards, 4 Mart 2013 itibarıyla, Markom Leo Burnett’in yeni İcra Kurulu Başkanı (CEO) olarak göreve başlayacak ismin Melda Tamtürk Barkın olduğunu söyledi. Barkın, Leo Burnett, Arc Marketing Services ve Leo PR’ın yönetiminden sorumlu olacak.

Y&R Istanbul’daki 8 yıllık başkan yardımcılığının ardından son olarak aynı ajansın genel müdürlük görevinde bulunan Barkın, “LB Türkiye’ye liderlik yapma fırsatını bulduğum için son derece heyecanlıyım. Tüketiciyi anlamada uzman, tüm iletişim platformlarında insanlara ilham veren ve harekete geçiren çözümler sunmak konusunda sektörde saygınlığa sahip Leo Burnett’i daha üst düzeye taşımak için çalışacağım. Müşterilerimizin en değerli iş ortağı olmayı hedefliyoruz. Bu yüzden tüm kaynak ve yeteneklerimizi, müşterilerimizin markalarına yatırdıkları her kuruştan en yüksek getiriyi elde edebilmeleri için kullanacağız. İddiamız, sektördeki yatırım getirisi (Return on Investment – ROI) en yüksek ajans olmak” açıklamasında bulundu.

Bu sürecin Leo Burnett’in dünya çapında Türkiye’ye odaklanmasının bir parçası olduğunu söyleyen Edwards da “Bölgemizde büyümek için daha geniş olanaklar sunan başka bir pazar ve yaratıcılığın gücünü sergileyecek daha iyi bir yer olmadığına inanıyoruz. Bu heyecan verici ülkeye yatırım yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Melda Tamtürk Barkın, İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü’nün ardından UC Berkeley’de Pazarlama Programı’nı tamamladı. Ardından yaratıcılığını kullanabileceği ve o dönemde gelişme potansiyelini yüksek gördüğü reklam sektöründe çalışmaya başladı.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.