MediaCat

Çocuklara adil ve yaşanabilir bir gelecek sunmak için Dünyayla1

QNB Finansbank, yaşanabilir bir gelecek için değişim yaratmak üzere sürdürülebilirlik çalışmalarını “Dünyayla1” vizyonu ile bir adım ileri taşıyor. Banka, dünyanın ve insanlığın karşı karşıya olduğu çevresel ve sosyal sorunlara çözüm yaratma konusundaki kararlığını yeni vizyonu ile tüm paydaşlarına duyuruyor.

Çocuklara adil ve yaşanabilir bir gelecek sunmak için Dünyayla1

QNB Finansbank, gelecek için değişimin kaçınılmaz olduğu inancı ve bu değişime öncülük etme taahhüdüyle çıktığı sürdürülebilirlik yolculuğunda tüm çalışmalarını dünya ve üzerinde yaşam süren varlıkların birbirine bağlılığını gözeterek gerçekleştiriyor. Banka, bu doğrultuda Dünyayla1 adını verdiği sürdürülebilirlik yolculuğunda, toplum ve çevreyle olan etkileşimlerini daha da güçlendirmeyi ve bu alandaki çalışmalarıyla geniş kitlelerde farkındalık yaratmayı amaçlıyor. Çevresel ve toplumsal zorluklarla karşı karşıya kaldığımız bir dünyada, doğayı korumayı, eşit hak ve özgürlükleri savunmayı, çocukların geleceğinin sözcüsü olmayı kendisine hedef belirleyen QNB Finansbank, Dünyayla1 olma yolculuğunu doğa ve insandan ilham alarak tasarlanan ikonları ile güçlendiriyor.

Hayata geçirdikleri yeni sürdürülebilirlik yaklaşımı hakkında bilgi veren QNB Finansbank Sürdürülebilirlik Komitesi Başkanı Yeliz Ataay Arıkök, “Dünyayla1 olma bakış açısıyla, daha yeşil ve adil bir gelecek için çalışmayı kendimize ilke olarak belirledik. Gezegenimiz ve toplumumuzun geleceğini korumak için çözümler üretmek konusunda kararlıyız ve bu yolda emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz. Geleceğimizi şekillendirirken bankacılıktan doğan sorumluluğumuzun farkındalığı ile hareket ediyoruz. Bu doğrultuda belirlediğimiz sürdürülebilirlik yol haritamızın dört etki alanı bulunuyor; müşterilerimizin sürdürülebilir dönüşümüne ‘yeşil dönüşüm’ ve ‘sorumlu dönüşüm’ etki alanlarıyla ortaklık etmeye odaklanıyoruz. Kendi faaliyetlerimizin sürdürülebilirliğini ise “içten dönüşüm” ve “finansçının dönüşümü” etki alanlarıyla sağlıyoruz. Bu dört etki alanı QNB Finansbank’ın, iklim risklerini yönetme, eşitlikçi, kapsayıcı bankacılık ürün ve hizmetlerini yaygınlaştırarak ülkemizin sürdürülebilir ekonomik performansını güçlendirme konusundaki amacını da destekliyor. Sürdürülebilirlik yolculuğumuzu şeffaflıkla paylaşmak Dünyayla1 olma amacımızın önemli bir parçası. Bu amaç doğrultusunda hazırladığımız yeni sürdürülebilirlik web sitemizde, sorumlu ürün ve hizmetlerimizden yerel ve global işbirliklerine kadar sürdürülebilirlik alanında attığımız tüm adımlara yer verdik. QNB Finansbank olarak, farkındalığa yatırım yaparak, daha eşitlikçi ve adil bir dünyayı şekillendirecek bilinçli kararlar ile domino etkisi yaratabileceğimize inanıyoruz” şeklinde konuştu.

QNB Finansbank Dünyayla1 yaklaşımı hakkında daha fazla bilgi için qnbfinansbank.com/surdurulebilirlik adresini ziyaret edebilirsiniz.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.