“Bu, gerçek bir intihar mektubu”

İngiliz hayır kurumundan Dünya İntiharı Önleme Günü için farkındalık projesi.

13.09.2017 - 14:03 | Arzu Nilay Kocasu

Hayatta kalanların intihar mektupları

Birleşik Krallık’ın ulusal istatistik kurumu Office for National Statistics verilerine göre 2016 yılında Birleşik Krallık’ta 4.287 erkek yaşamına kendi rızasıyla son verdi. Bu, her iki saatte bir, bir erkeğin intihar ettiği anlamına geliyor. Erkeklerin intihar oranlarının kadınlara kıyasla üç kat fazla olduğu bilgisi de eklendiğinde, Birleşik Krallık’ta yaşayan 45 yaş altı bir erkeği ölüme götürebilecek en büyük sebebin kendisi olduğunu söylemek mümkün.

Erkeklerde intihar oranını düşürmek amacıyla 2006 yılından bu yana çalışmalarını sürdüren Londra menşeli hayır kurumu CALM (The Campaign Against Living Miserably), Dünya İntiharı Önleme Günü’ne özel bir kampanya hazırladı. İntihar konusunda farkındalık yaratmak amacıyla Dünya Sağlık Örgütü tarafından her yıl 10 Eylül’de düzenlenen Dünya İntiharı Önleme Günü’nde CALM, intihar teşebbüsünde bulunmuş ancak hayatta kalmış üç adamın yazdıkları intihar notlarını ulusal gazetelerde yayınladı.

Jonathan, Ronnie ve Bobby’nin intihar notlarını “Bu, gerçek bir intihar mektubu. Eğer okumakta zorlanıyorsanız, bir de yazmanın ne kadar zor olduğunu hayal edin” metniyle yayınlayan CALM, kampanyayla, yaşamın ne olursa olursun vazgeçilemeyecek kadar değerli olduğunu söylüyor.

Hayatta kalanların intihar mektupları

Hayatta kalanların intihar mektupları

Hayatta kalanların intihar mektupları

Notların yazarlarıyla intihar teşebbüslerinin ardından yapılan röportajlara buradan ulaşabilirsiniz.

KÜNYE

  • Reklamveren: CALM
  • Reklam Ajansı: Adam & Eve DDB
Kaynak: Reddit

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.