MediaCat

İstanbul sokaklarında uzay keşfi

LEGO Türkiye ve Onaranlar Kulübü işbirliğinden doğan 3D uzay temalı sokak yerleştirmeleri, İstanbul’un 5 farklı noktasında çocuklarla buluşuyor.

Uzay setlerini Türkiye’deki çocuklarla bu yıl itibarıyla buluşturan LEGO, çocuklara İstanbul’un çeşitli noktalarında sürprizler hazırladı. Sokakları sahiplenerek onarmak, üretmek ve paylaşmak mottosuyla sokak yerleştirmeleri yapan Onaranlar Kulübü işbirliğiyle şehrin beş farklı noktasında duvarlara 3D uzay temalı sokak yerleştirmeleri gerçekleştirildi.

Roketlerden uzay araçlarına, gezegenlerden uzayda yaşayan canlılara kadar uzaya dair pek çok şeyi gördüğümüz üç boyutlu tasarımlara astronot başta olmak üzere LEGO minifigürler ve yapım parçaları eşlik ediyor. LEGO markasının çocukların hayal gücünü ve yaratıcılıklarını harekete geçirme misyonuyla sokak yerleştirmeleri Müze Gazhane, Moda, Nişantaşı, Abbasağa ve Feriköy’de yer alıyor. Duvarlar Instagram üzerinden özel olarak tanımlanan artırılmış gerçeklik filtresiyle canlanıyor ve uzaya dair nesnelerin hareket ettiği bir animasyona dönüşüyor.

Uzay temalı sokak yerleştirmelerinin yanı sıra LEGO, keşif tutkunu çocukların uzay hayallerini mağaza vitrinlerine taşımaya hazırlanıyor. Çocuklara “LEGO dünyasından yola çıkarak hayal ettiğiniz uzay sizce nasıl bir yer?”  sorusuyla seslenen LEGO Türkiye, 19 Mayıs tarihine kadar 4-12 yaş aralığındaki çocukların kendi uzay hayallerini bekliyor. LEGO yapım parçaları, LEGO Uzay setleri ya da boyalardan yola çıkarak kendi uzay hayallerini LEGO Türkiye ile paylaşan çocukların tasarımları mağaza vitrinlerinde sergilenmeye aday olacak. Seçilen tasarımlar, sanatçı Dilara Akbal ile yeniden yorumlanacak ve Türkiye’nin farklı noktalarındaki LEGO mağazaları ve diğer LEGO satış noktalarının vitrinleri süsleyerek, temmuz sonuna kadar çocukların uzay hayalleriyle dünyadan uzaya açılan geçitlere dönüşecek. Bu tasarımlar da İstanbul sokaklarındaki duvarlarda yer alan görseller gibi Instagram’daki artırılmış gerçeklik filtresiyle vitrinlerde hareket edecek ve çocukları uzayın derinlerine çekecek. Tasarımlarını LEGO Türkiye internet sitesi üzerinden paylaşan çocuklar 100 LEGO Uzay setinden birini kazanma şansına da sahip olacak.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.