MediaCat

Gurultu canavarını susturma zamanı

Heinz ve Magic Breakfast’tan çocuk açlığına dikkat çeken bir farkındalık kampanyası.

Gurultu canavarını susturma zamanı

Her beş çocuktan birinin okula aç karnına gitme tehlikesiyle karşı karşıya olduğu Birleşik Krallık’ta, çocukların gelişiminin ve aldıkları eğitimden tam manasıyla yararlanabilmelerinin önüne geçen bu soruna dair farkındalık oluşturmak isteyen isteyen sivil toplum kuruluşu Magic Breakfast ve Heinz, açlığın çocukların eğitiminde ne denli büyük bir engel teşkil ettiğini resmeden bir farkındalık kampanyası hazırladı.

2020’nin başlarında gerçekleştirdikleri işbirliği kapsamında, coronavirus nedeniyle yeterli yiyeceğe ulaşamayan 12 milyon okullu çocuğa bedava kahvaltı götüren Magic Breakfast ve Heinz’ın beş yıl sürecek ortaklaşa projelerinin geniş çaplı bir duyurusu niteliğindeki #SilenceTheRumble reklam ajansı BBH Londra imzası taşıyor.

BBH Londra Kreatif Direktörü Kevin Stark kampanya hakkında “Çocuk açlığı günümüz Birleşik Krallık’ında her beş okullu çocuktan birinin mağdur olduğu çok ciddi bir sorun. Rakamlar her şeyi alenen anlattığı için konuyu fazla karanlık ve sansasyonel olma gayesindeki bilindik farkındalık kampanyalarından farklı bir şekilde ele almak için çabaladık. BBH’in görevi, Blinkink ve Strings and Tins işbirliğinde, masalsı bir anlatıyla bu sert istatistiğe dikkat çekmekti. Dramasını izleyiciye aktaran ancak bunu yaparken bir yandan da onun moralini aşağıya çekmeyen bir kampanya hazırladık” yorumunda bulunurken, Heinz Beanz Pazarlama & Marka İnşası Lideri Matt Mill konuyla ilgili şöyle konuştu:

“Silence the Rumble kampanyamız ve bu konu çerçevesinde yaptığımız araştırma, ihtiyaç sahibi öğretmen ve öğrencilerin karşı karşıya oldukları zorlukları tartışmaya açıyor. Birleşik Krallık’ta çocukların yiyeceğe erişim sorununu çözmek ve Magic Breakfast’ın partner okullarına protein ve lif açısından yüksek Heinz No Added Sugar Beanz fasülyelerimizden yollamak suretiyle gerçekleştirdiğimiz Magic Breakfast işbirliğimiz konularında tutkuluyuz. Heinz Beanz olarak çocukların okulda daha iyi bir gün geçirebilmeleri için gereken enerjiyi almalarına yardım edebileceğimize inanıyoruz.”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.