MediaCat

Kahveye lezzet katan enerji tasarrufu

80 santigrat dereceye işaret eden Nescafé, kahvenin lezzetini artırırken enerji tüketimini de azaltmak istiyor.

Çözünebilir kahve tüketenler, çoğunlukla kahvenin 100 santigrat derece suyla hazırlanması gerektiğini düşünür. Yeni kampanyasında bu bilginin gerçeği yansıtmadığını söyleyen Nescafé, işin doğrusunu bir de çevreci aromayla zenginleştiriyor.

Nescafé, Courage imzalı reklam kampanyasında çözünebilir kahvesinin farklı kültürlerde hazırlanışlarını ekrana taşıyor. İzleyicinin de tıpkı ekrandakiler gibi suyun ısınmasını beklediği filmde 100 santigrat derece beklentisi, 80 santigrat derecenin yeterli ve en iyisi olduğu bilgisiyle kesiliyor. Dünyada saniyede 5 bin 700 fincan kahve tüketildiği verisiyle birlikte 20 derecelik ufak bir farkın enerji tasarrufuyla yaratacağı büyük etkiye dikkat çekiliyor. Filmin yönetmenliğini Omri Cohen üstleniyor.

Nescafé’nin milyarlarca insanın günlük rutininin ayrılmaz bir parçası olduğunu söyleyen Courage Kurucusu ve Kreatif Direktörü Dhaval Bhatt, “Bu ölçekte, sürdürülebilirlik adına küçük bir adımın bile büyük bir etkisi olabilir. Sadece az enerji kullanmakla kalmayan, aynı zamanda ortaya daha lezzetli bir kahve de çıkaran basit bir sürdürülebilirlik adımının gücünü bir kez daha göstermek istedik” diyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.