MediaCat

Tren yolculuğu neden uçaktan daha iyidir?

Lumo’dan trenle yolculuğun faydalarını mizahi bir yaklaşımla işleyen kampanya.

Tren yolculuğu neden uçaktan daha iyidir?

Seferlerini Londra-Edinburg arasında gerçekleştiren elektrikli tren operatörü Lumo, yeni reklam kampanyasında hizmet hızı ve kalitesini vurgulayan geleneksel reklam formülleri yerine mizahın gücüne başvuruyor.

Marka, kreatif ajansı Mother işbirliğinde hazırladığı reklam filminde Edinburg’a uçakla seyahat ettikten sonra karbon ayak izini dengelemek üzere hayatında köklü değişikliklere giden Jen isimli bir karakterin hikâyesini işliyor.

Evini sayısız bitkiyle donatan, arabasını satıp eşeğe binmeye başlayan ve hatta duş almayı dahi bırakan Jen’in son olarak şehir hayatından kopuk yaşayan bir kabileye katıldığını görüyor ve eğer en başında Lumo’yla seyahat etmiş olsaydı tüm bunlara gerek kalmayacağını öğreniyoruz.

Marka, reklam filminin yanı sıra uçak ve tren yolculuğundaki deneyim farklılıklarını işlediği ilanlarıyla da gelecekteki yolcularına iletmek istediği mesajı aktarmayı başarıyor.

Lumo Pazarlama Müdürü Natalie Jolly, kampanyayı şu sözlerle ele alıyor: “Trenlerimiz hizmet verdiğimiz destinasyonlar arasında seyahat etmenin çevresel açıdan en sürdürülebilir yolunu sunuyor ve bunu başarmak için yaptığımız yatırımlardan gurur duyuyoruz. Öte yandan, çevreye duyarlı olmak her zaman ciddi olmayı gerektirmiyor. Marka lansman kampanyamızda biraz eğlenmek ve potansiyel yolcularımızı Lumo’yla seyahat konusunda heyecanlandırmak istedik.”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.