MediaCat

Apple, yeni iPad Pro reklamı için özür diledi

Apple, maruz kaldığı yoğun eleştirilerin ardından 7 Mayıs’ta yayınladığı iPad Pro reklamının “hedefi ıskaladığını” itiraf etti.

Apple, yeni iPad Pro’yu tanıttığı son reklam filmi “Crush!” için özür diledi. Yaratıcılığın analog ifade biçimlerini temsil eden çeşitli nesnelerin parçalanarak son model bir iPad’e dönüştürüldüğü film, sosyal medyada yoğun eleştiriyle karşılaşmıştı.

Apple’ın pazarlamadan sorumlu başkan yardımcısı Tor Myhren, Ad Age’e yaptığı açıklamada reklamın izleyicilerle bağ kuramadığını itiraf etti ve “Apple’da yaratıcılık DNA’mızda var ve dünyanın her yerindeki yaratıcıları güçlendiren ürünler tasarlamak bizim için son derece önemli. Her zaman için amacımız kullanıcıların kendilerini ifade etme ve fikirlerini iPad aracılığıyla hayata geçirme konusundaki sayısız yöntemini kutlamak. Bu reklamla hedefi ıskaladık ve özür dileriz” dedi.

Reklam, kötü şöhretiyle akıllarda kalan ilk Macintosh bilgisayar reklamıyla da karşılaştırıldı. Yönetmenliğini Ridley Scott’ın üstlendiği “1984” başlıklı reklam filmi; Apple’ı makineleşmiş, distopik bir kabusun içinde bir kurtarıcı rolünde tasvir ediyordu. Pazarlama ajansı Inkling Culture’ın kreatif direktörü Christopher Slevin, yayınladığı bir LinkedIn gönderisinde iki reklam arasındaki ilişkiyi şöyle değerlendirdi: “Apple’ın yeni reklamı aslında onları 1984 reklamına yok etmek istediklerini söyledikleri şeye dönüştürüyor.”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.