MediaCat

Türkiye sosyolojisinin sürprizleri

Türkiye’nin yerel seçim gündeminin ardından MediaCat’in bu ayki kapağında “Türkiye sosyolojisinin sürprizleri” var. Dergiye bu ay raflarda Marka Hikâyeleri özel eki de eşlik ediyor.

Son bir yıl, sonuçları birbirinden epey farklı iki büyük siyasi seçime sahne oldu. Önümüzde dört yıllık bir sakinlik duruyor. Tartışmak, dönüşmek, işbirliği yapmak ve Türkiye toplumunun beklentilerine yanıt veren kalıcı mekanizmalar geliştirmek için ideal bir fırsat. “Ama işe ülkenin hiç bitmeyen sürprizlerini ve yavaş yavaş açığa çıkan dip değişimlerini anlayarak başlamalı” dedik ve mayıs sayısında merceği, Türkiye’nin sosyolojik yapısındaki değişken dinamiklere tuttuk.

“Kreş, Kanal İstanbul’u yendi”

Yerel ve küresel arasında konumlanan bir kent İstanbul. Gündelik hayatın akışını iyileştiren mikro politikaların üretim merkezi olduğu kadar, dünyaya mesaj verecek çözümler için de bir motivasyon sahası olmaya aday. Bu tarihsel fırsata bugün verilen isim İstanbul modeli. Mayıs sayısında modelin mimarı Ekrem İmamoğlu ile bir araya geldik, son beş yılı ve gelecek beş yılı konuştuk.

Yapay zekâ ve insan zekâsı birleştiğinde…

Herkesin yapay zekânın değiştirici bir güç olduğuna dair fikir birliği yaptığı bu dönemde Digital Age Tech Summit; yeni teknolojilerin iş dünyası üzerindeki etkilerini, bireyin yaşamını taşıyacağı bir sonraki noktayı, kültür tüketimi ve toplumsal dinamikleri etkileyeceği alanları tüm hatlarıyla, dünyanın farklı yerlerinden uzmanlarla ele alacak.

CMO’lar ne ister?

YouGov’un MediaCat için, Muhabbet’le beraber Türkiye’deki pazarlama yöneticileriyle yaptığı “CMO’lar ne ister?” araştırması, masanın marka tarafındaki beklenti ve ihtiyaçların nabzını tutuyor. Çıktılarının bir kısmı ilk kez CMO Future Business Symposium’da paylaşılan araştırmadan alınması gereken derslere mayıs sayısında göz atıyoruz.

Giysi bakımında inovasyon yarışı

Kısa vadede su fakiri olma tehlikesiyle karşı karşıya kalması bir yana, zorlayıcı ekonomik koşullar altında alım gücünün günden güne azaldığı Türkiye’de sahip olduğumuz her şeyin değeri artıyor. Var olanı korumanın önemini göz ardı etmeyen pek çok marka, ürünlerin kullanım ömrünü uzatacak inovasyonlarla çıkıyor karşımıza. Bu tür inovasyonlarla en sık karşılaştığımız alanlardan biri giysi bakımı. Giysi bakımında inovatif yaklaşımlar, bu ay MediaCat’te…

Bir başka sandık meselesi

Bahar ve yaz ayları, düğün sezonunun da işaretçisi. Hayatlarında yeni bir döneme adım atan çiftlerin en büyük kaygılarından biri ise geleceğe umutla bakabilecekleri bir düzen kurabilmek. Kimi zaman eleştirilse de çeyiz âdeti, işte bu noktada imdada yetişiyor. FikriMühim’in MediaCat için gerçekleştirdiği Evlilik ve Çeyiz Araştırması, toplumun çeyiz âdetine nasıl baktığını ve çeyiz alışverişlerinde marka tercihlerini ortaya koyuyor. Mayıs sayısında…

Marka Hikâyeleri Eki

Tüketicinin bir ürünü ya da hizmeti, muadillerine tercih etmesinin pek çok sebebi olabilir. Şüphesiz marka hikâyeleri bu sebeplerden biri. Bir markanın nasıl kurulduğunu, güveni nasıl tescil ettiğini, müşterilerde memnuniyeti nasıl oluşturduğunu duymak tüketiciyi etkileyebiliyor zira. Bazı marka hikâyeleri ise markaları yükseltiyor; ikon statüsüne yerleştiriyor. Sözlü ve yazılı olarak defalarca anlatılıyor, ilginç bulunuyor, tercihlerin temelini oluşturuyor.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da mayıs ayında MediaCat ile birlikte raflarda olan Marka Hikâyeleri eki, markaların varlığına güç katan, onları akıllara kazıyan hikâyeleri okuyuculara ulaştırıyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.