MediaCat

Pembe Top Cansu Dere’nin elinden havalanacak

Türkiye’de meme kanserinde erken tanı farkındalığının sembolü haline gelen Pembe Top 10. kez sahaya inecek.

Dünya genelinde her yıl 2 milyonu aşkın kadına meme kanseri tanısı konuluyor. Her sekiz kadından birini etkileyen meme kanserinde erken tanı, tedavi başarısında kritik rol oynuyor. Anadolu Sağlık Merkezi ve Anadolu Efes Spor Kulübü imzalı Pembe Top Sahada projesi, bu yıl 10’uncu kez  kadınların erken tanı farkındalığı kazanabilmesine destek olmak amacıyla gerçekleşiyor.

Anadolu Sağlık Merkezi ve Anadolu Efes Spor Kulübü işbirliğiyle hayata geçen projenin bu yılki gönüllü destekçisi başarılı oyuncu Cansu Dere oldu. Pembe Top, 12 Ekim 2023’te hayat kurtaran erken tanı mesajını bir kez daha hatırlatmak için, Anadolu Efes SK – Real Madrid karşılaşmasında sahaya inecek. Pembe Top ile hava atışını ise Cansu Dere yapacak.

Projenin gönüllü destekçisi Cansu Dere, destek vermekten mutluluk duyduğunu ifade ettiği projeye ilişkin düşüncelerini, “Öğrendiğime göre tüm kanser türleri içinde yüzde 25 oranla meme kanseri, Türkiye’de kadınlarda en sık görülen kanser. Sekiz kadından birini etkileyen böylesi yaygın bir kanser türünde erken tanının hayat kurtardığını hatırlatmak, kadınları sağlıklarının takipçisi olmaya davet etmek için Pembe Top ile sahada olacağım. Geçtiğimiz yıllarda sağlığımızın her şeyden kıymetli olduğunu yeniden hatırladık. En kıymetli varlığımızı korumak için yapabileceğimiz birçok şey var. Kadınlar için özellikle 40 yaşından sonra yılda bir kez mamografi çektirmek ve doktor kontrolüne gitmek bunların başında geliyor. Proje ile hem kendimize hem de sevdiklerimize bunu hatırlatmak daha da önemlisi bu basit ama hayat kurtaran adımı atmanın önemine vurgu yapabilmek benim için çok değerli” sözleriyle paylaştı.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.