Çocuklar Gülsün Diye 12’nci okulunu açtı

Gülben Ergen’in kurduğu ve başkanlık görevini yürüttüğü Çocuklar Gülsün Diye Derneği 12’nci anaokulunu Manisa’da açtı.

24.01.2013 - 10:26 | MediaCat

Çocuklar Gülsün Diye 12’nci okulunu açtı

Sanatçı Gülben Ergen’in okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılmasına katkıda bulunmak amacıyla kurduğu ve başkanlık görevini yürüttüğü Çocuklar Gülsün Diye Derneği; Trabzon, İstanbul, Mardin, Tokat, Erzurum, Van, Sinop, Hatay, Sivas, Zonguldak ve Aydın’ın ardından, 12’nci anaokulunu Manisa’da açtı.

Yaklaşık 100 çocuğun eğitim göreceği yeni okulun açılış törenine dernek başkanı Gülben Ergen, başkan yardımcısı Elvan Oktar’ın yanı sıra; Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz ve Johnson Wax A.Ş. Genel Müdürü Ahmet Cüneyt Baktır katıldı.

“Yeni okullar açmaya devam edeceğiz”

Kendi çocuklarını da açılışa getirdiğini söyleyen Ergen, “Onlar da böyle bir okula gidiyor. Burada sizin çocuklarla arkadaş oldular. O yüzden bu anaokulunun anlamı benim için çok büyük. Özellikle anaokulundaki öğretmenlerimizin, müdürümüzün kıymetini bilmenizi, velilerimizden de çocuklarını göndermesini istiyoruz. Bu okulun tabelasında Milli Eğitim Bakanlığı ile birlikte ismimiz yazdığı müddetçe, uzun yıllar sonra ziyarete geldiğimizde mezun olan çocuklarımızı gördükçe çok mutlu olacağız.” diye konuştu.

Ergen, dernek olarak Milli Eğitim Bakanlığı ile imzalanan protokol çerçevesinde ihtiyacı olan illerde anaokulu yapmak üzere çalışmalarını tüm hızıyla sürdürdüklerini de sözlerine ekledi.

Manisa Horozköy Çocuklar Gülsün Diye Anaokulu’nun tüm yapım maliyetini Glade, Oust, Raid, Off, Pronto, Baygon ve Mr.Muscle ürünlerinin üreticisi olan Johnson Wax A.Ş. üstlendi. Firma aynı zamanda anaokulunun bahçesine bir oyun parkı bağışladı.

Anaokulunun kırtasiye ihtiyaçları Faber Castell tarafından karşılandı, derneğin taşıma sponsoru Yurtiçi Kargo ise iç donanım malzemelerini anaokuluna ücretsiz ulaştırdı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.