MediaCat

Interface balıkçı ağından karo halı üretiyor

Interface’in Networks adlı projesi, atık balıkçı ağlarının oldukça önemli bir hammadde olabileceğini gösteriyor.

Interface balıkçı ağından karo halı üretiyor

Global karo halı imalatçısı Interface ile çevreyi koruma amaçlı hayır kuruluşu Londra Zooloji Derneği, Haziran 2012’de başlattıkları Interface Networks adlı pilot projeyle çevrenin korunması ve sosyo-ekonomik koşullar açısından fayda sağlayacak olan ticari iş ortaklığının başlangıcını kutluyor.

2012 Haziran – Ekim ayları arasında yürütülen projeyle, atık ağlar için toplum bazlı tedarik zinciri oluşturularak yerel balıkçıların yaşam koşullarının geliştirilmesi amaçlandı. Aynı zamanda markanın karo halıları için geri dönüştürülmüş materyallerden oluşan yeni bir kaynak sağlandı.

Yerel halkın da desteğiyle bir aylık zaman diliminde toplanan bir ton balık ağıyla tehdit altındaki bir mercan kayalığı olan, Filipinler’in Danajon Sahili’ndeki plajlar büyük ölçüde temizlendi. Bu sene toplanacak ağlarla imal edilecek olan ticari karo halıların geliştirilmesi amacıyla operasyonlara devam ediliyor. Nisan ayı sonuna kadar 20 ton atık ağ toplanması planlanıyor.

Interface ve Londra Zooloji Derneği, bu yıl da ortaklıklarını dünyanın başka bölgelerine taşımayı düşünüyor. Bunun yanında başka uygun bölgelerin de Net-Works tedarik merkezleri oluşturabilmelerine yardımcı olmak için ağ toplama amaçlı özel makine parkları geliştirilecek.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.