MediaCat

Unilever Vakfı ve UNICEF’ten hijyen eğitimi

Türkiye’de Yatılı Bölge Ortaokulları’nda (YBO) eğitim gören yaklaşık 200 bin çocuğa hijyen eğitimi verilecek.

Unilever Vakfı ve UNICEF’ten hijyen eğitimi

Unilever Vakfı ile UNICEF, Türkiye’de Yatılı Bölge Ortaokulları’nda (YBO) eğitim gören öğrencilerin hijyen bilincini geliştirmeyi hedefleyen ortak bir proje için harekete geçti.  27 Kasım 2012 tarihinde Çırağan Sarayı’nda basın mensuplarının katılımıyla projenin imza töreni gerçekleşti.

Unilever Vakfı ve UNICEF iş birliğiyle, Türkiye’de Yatılı Bölge Ortaokulları’nda (YBO) eğitim gören yaklaşık 200 bin çocuğun hijyen eğitimi için başlatılan projenin imza töreni, Unilever İletişim ve Pazarlamadan Sorumlu Dünya Başkanı Keith Weed, UNICEF Türkiye Milli Komitesi Başkanı Prof. Dr. Talat Halman ve Unilever Türkiye Ev ve Kişisel Bakım Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü Dinçer’in katılımıyla gerçekleştirildi.

Eğitimler Türkiye’nin yedi bölgesinde ilk etapta 28 okulda başlatılacak. Türkiye genelinde 460 YBO’daki hijyen ihtiyaçlarını tespit ederek buna yönelik çalışmalar yapılması planlanan projeyle, öğrencilerin yanı sıra aileleri ve yakın çevreleriyle beraber yaklaşık 800 bin kişiye ulaşılması hedefleniyor.

İmza töreni öncesi yaptığı konuşmada dünyada 2,6 milyar insanın gelişmiş temizlik hizmetine erişiminin olmadığını söyleyen Unilever İletişim ve Pazarlamadan Sorumlu Dünya Başkanı Keith Weed, yetersiz temizlik nedeniyle her gün 3 bin çocuğun hayatını kaybettiğini dile getirdi ve hijyen, temizlik, temiz içme suyuna erişim, temel beslenme olanaklarını sunmak ve bireylerin özgüvenlerini geliştirmelerine yardım etmek yoluyla yaşam kalitesini artırmayı hedefleyen Unilever Vakfı’nı birlikte kurdukları UNICEF ile Türkiye’de çocukların hijyen bilincini artırmaya yönelik önemli projeyi hayata geçirmekten mutluluk duyduklarını söyledi.

UNICEF Türkiye Milli Komitesi Başkanı Prof. Dr. Talat Halman da toplantıda yaptığı konuşmada, Türkiye’de ilk önce okulların kendi öz değerlendirmelerini yapmalarını teşvik edeceklerini, ardından ihtiyaçlar doğrultusunda bütüncül bir eğitim programı oluşturacaklarını dile getirdi. İlk yıl, geliştirilen eğitim programı ve materyallerle seçilen 28 okulda pilot çalışma yapacaklarını söyleyen Halman, ikinci yıl ise kalan 432 okulun desteklenerek, proje bitiminde aynı standartlar üzerinden etki araştırmasının yapılıp, sürecin belgelere dökülmesi ve yaygınlaştırma önerilerinin paylaşılmasının sağlanacağını anlattı.

 

Selin Babacan

 

 

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.