Bu hafta bitmeden kükreyin!

Nat Geo Türkiye, “Büyük Kediler Haftası” dâhilinde yürüttüğü kampanyayla takipçilerinin desteğini bekliyor.

08.02.2013 - 17:12 | MediaCat

Bu hafta bitmeden kükreyin!

National Geographic Society, Afrika’da soyları tükenen büyük kedileri koruma altına almak için Nat Geo Wild’da bu hafta (3-10 Şubat) “Büyük Kediler Haftası” dâhilinde bir kampanyaya imza atıyor. National Geographic Channel Türkiye ise kampanyayı daha da genişleterek yardıma muhtaç, sahipsiz, nesli tükenen tüm hayvanlar için herkesi kükremeye davet ediyor.

Kampanyaya destek vermek için birbirinden ünlü isimler fotoğrafçı Mehmet Turgut’un objektifinin karşısına geçtiler. TV, müzik, spor, moda, sosyal medya gibi farklı dallarda öne çıkan, konuya duyarlı isimler bir yandan objektiflere poz verirken diğer yandan National Geographic Channel kameralarına herkesi hayvanları korumaya davet etmek için mesajlar verdiler. Ünlü oyuncular; Mustafa Alabora, Hazal Kaya, Pınar Altuğ, Kaan Çakır, müzisyen/oyuncu Erdem Yener, gazeteci/yazar Oben Budak ve Esin Övet, milli basketbolcu Sinan Güler, stilist ve moda editörü Alexander Kokoskeriya, sosyal medyanın güçlü isimleri; Hazal Yılmaz (cokgezenlerkulubu.com), Koray Caner Öztürk (koraycaner.com), Billur Saatçi (offnegiysem.com) ve Ferhan Talib (iconjane.com) projeye katılan isimler oldu. Tüm ünlülerin fotoğraflarını çeken Mehmet Turgut da hayvanlar için kamera karşısına geçti.

Nat Geo Türkiye, duyarlı iş ortaklarının ve takipçilerinin bağışlarını ve yardımlarını da yanına alarak zor durumda bulunan mümkün olduğunca çok barınağa yardım taşımayı hedefliyor. Destek olmak isteyenler National Geographic Channel’ın resmi sitesindeki ilgili sayfaya girerek yardım bekleyen kampanyalar ve barınaklara ait detaylı bilgi sahibi olabilirler.

[youtube]http://youtu.be/pGwHo9uoNIU[/youtube]