MediaCat

‘Fikrim Artık İşim’ projesinin kazananlarına Ogilvy hizmet verecek

Seçmeleri ve eğitimleri tamamlanan projenin kazananları Selnur Aysever ve Türkan Kanbur.

‘Fikrim Artık İşim’ projesinin kazananlarına Ogilvy hizmet verecek

Mart ayında başlayan, seçmeleri ve eğitimleri tamamlanan ‘Fikrim Artık İşim’ projesinin kazananları Selnur Aysever ve Türkan Kanbur oldu.

Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat Bölümü mezunu olan ve ‘Ekobüs’ isimli fikirini hayata geçirecek organik ürün satmayı hedefleyen Selnur Aysever’e Coca-Cola Meyve Suyu Genel Müdürü Sedef Salıngan Şahin mentorluk yapacak. Boşanmış ve dört yaşındaki bir kız annesi Aysever kuracağı iş için üç kişi çalıştıracağını ve çalışacak kişileri Ataşehir Kadın Sığınma Evi’nden alacağını belirtiyor.

Ümraniye’de kadınlar için bir alkolsüz karaoke kafe açmak isteyen Türkan Kanbur ise iki çocuk sahibi ve boşanmış bir kadın. Kanbur’a Coca-Cola Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Pazarlama Direktörü Beyza Ergen mentorluk yapacak.

Coca-Cola bu projeler için kadın girişimcilere eğitim ve mentorluk desteği dışında 50.000 TL kuruluş sermayesi hibe edecek. Kazanan her iki kadın girişimcinin kurumsal kimlik, tanıtım çalışmalarını ise Ogilvy İstanbul gönüllü olarak yürütecek.

İstanbul Ticaret Odası (İTO), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İstanbul Kadın Girişimciler Kurulu ve Coca-Cola ortaklığıyla kadınların çalışma hayatına sağlam adımlarla katılmalarını sağlayacak bir model üretmek ve tüm kadınlara örnek olmasını sağlayacak başarı öyküleri elde etmek amacıyla gerçekleştirilen ‘Fikrim Artık İşim’, girişimci iş fikirlerine sahip kadınların potansiyellerini ortaya çıkararak iş dünyasına aktif olarak katılmalarını sağlamayı hedefliyor. Kadınların başarılı girişimciler olarak tutunmalarına kadar geçen sürede de vereceği destekle farklılaşan “Fikrim Artık İşim”, iş kurmak isteyen kadınların özgüvenlerini güçlendirmeye, onlara maddi ve manevi olarak destek vermeye yönelik bir proje.

‘Fikrim Artık İşim’ programının ilk gününden itibaren Bahçeşehir Üniversitesi Sosyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nilüfer Narlı liderliğindeki bir ekip her aşamayı izleyip, gözlemleyip, işleyişini hikâyeleştiriyor. Sonunda hazırlanacak “Fikrim Artık İşim” Girişimcilik Hikâyeleri Kitabı’nda programın kadınlar üzerinde yarattığı etki ve hibe desteğinde bulunulan 2 kadının dönüşüm ve başarı hikâyeleri kaleme alınacak.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.