MediaCat

KSS Derneği’nden Profilo’ya ödül

Profilo Dayanıklı Ev aletleri Pazarlama Müdürü Bahriye Bayraklı Tavukçuoğlu: “TET projesiyle ev kadınlarını bilinçlendirmeyi hedefliyoruz.”

KSS Derneği’nden Profilo’ya ödül

Manşet fotoğrafı: Bahriye Bayraklı Tavukçuoğlu

 

Profilo Dayanıklı Ev Aletleri, ‘Türkiye Enerjisini Topluyor’ (TET) projesi ile Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği (TKSSD) tarafından düzenlenen Pazaryeri organizasyonunda, eğitim kategorisinde ödülün sahibi oldu.

Profilo, 2010 yılından bu yana devam eden TET projesinde Türkiye’yi il il dolaşarak kadınlara evlerinde davetli misafirleri ile birlikte daha verimli elektrik ve su kullanımının yollarını anlatıyor. Üçüncü yılına giren projede şimdiye kadar 70 ile gidildi, 1000’in üzerinde hane ziyaret edildi.  Hane ziyaretleri ve Halk Eğitim Merkezi eğitimlerinde 12 binin üzerinde kadın ile direkt temas kuruldu.

Profilo Dayanıklı Ev aletleri Pazarlama Müdürü Bahriye Bayraklı Tavukçuoğlu ev kadınlarını bilinçlendirerek evlerdeki enerji tasarrufunu artırmayı, böylelikle hem doğal kaynakların korunmasına hem de aile bütçesine destek olmayı amaçlayan TET projesi ile önemli bir başarı elde ettiklerini belirterek şunları söyledi:

“TET projesini tüketicilerin gayet bilinçli bir şekilde satın aldıkları ev aletlerini aynı oranda doğru kullanmamaları nedeniyle, büyük enerji kayıplarının oluştuğu gerçeğinden hareketle hayata geçirdik. Ev aletlerini evlerde en çok kadınlar kullanıyor bu nedenle tüm Türkiye’de ev kadınlarını bilinçlendirmeyi hedeflediğimiz bu projeyi hayata geçirdik. 2012’nin sonuna yaklaşırken Pazaryeri’nden aldığımız ödül doğru yolda olduğumuzu gösterirken, önümüzdeki dönem için bize güç ve cesaret veriyor. TET projesi 2013 yılında kapsamı daha da genişleyerek devam edecek. Profilo markası olarak ödül rekoru kırdığımız 2012’nin son günlerinde gelen sosyal sorumluluk projemiz ile alakalı Pazaryeri ödülü nedeniyle mutluyuz.”

TET projesi 2013 yılında da Türkiye’nin illerini dolaşmaya devam edecek. Pazaryeri etkinliği Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği (TKKSD) tarafından her yıl uluslararası arenada örnek olabilecek kurumsal sosyal sorumluluk çözümlerini göstermek amacıyla düzenleniyor.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.