MediaCat

YouTube’da kanal üyelerine özel Shorts dönemi başlıyor

İçerik üreticileri, ödeme yapan üyelerine özel Shorts paylaşabilecek.

Video paylaşım ve sosyal medya platformu YouTube, kısa video formatı Shorts’un yalnızca kanal üyelerine özel bir sürümünü kullanıma açıyor. İçerik üreticileri ödeme yapan abonelerine özel Shorts içerikler paylaşabilecek.

Ödeme yapan kanal üyelerinin özel emoji, bağlılık rozeti, canlı yayın ve video içerikleri gibi avantajlarına bir yenisi Üyelere Özel Shorts (Members Only Shorts) ile eklenecek.

YouTube’un açıklamasına göre, içerik üreticileri yeni özellikten özel duyurular, ürün indirimleri, sınırlı süreli fırsat duyuruları, soru-cevap, sahne arkası görüntüler ya da gelecekteki içeriklerin duyurusu için yararlanabilecek.

Üyelerine özel Shorts içeriği paylaşmak isteyen bir içerik üreticisinin, yüklemenin ardından görünürlük seçenekleri arasından “yalnızca üyeler” seçeneğini seçmesi gerekecek. İçeriği kanal üyelerinin herkesten önce erişebilmesi için zamanlama yapılabilecek. Ayrıca mevcut bir içerik de üyelere özel olarak ayarlanabilecek.

Üyelere özel Shorts içerikleri Shorts sekmesinde, Abonelikler akışında ve kanallarda yer alacak. İçeriğin üyelere özel olduğu ise yıldız simgesiyle gösterilecek.

YouTube dün paylaştığı duyurusunda Shorts’un günlük ortalama izlenmesinin 70 milyardan fazla olduğunu, YouTube İş Ortağı Programı’ndaki kanalların yüzde 25’inden fazlasının Shorts gelir paylaşımı yoluyla videolardan gelir elde ettiğini açıklamıştı.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.