MediaCat

YouTube ünlülerle 40 yeni programa imza atacak

Demi Lovato, Katy Perry ve Kevin Hart gibi ünlü isimlerin programları ücretsiz olarak izlenebilecek.

YouTube ünlülerle 40 yeni programa imza atacak

YouTube; Netflix, Hulu ve Facebook ile girdiği rekabette elini güçlendirmek adına internet sitesinde yayınlamak üzere bir dizi yeni program yapmayı planladığını duyurdu.

YouTube CEO’su Susan Wojcick, New York’ta gerçekleştirilen Digital Content NewFronts kapsamında gerçekleştirdiği sunumda, reklamverenlerin de uzun süredir talep ettikleri yeni programlar hakkında bazı bilgiler verdi.

YouTube; Ellen DeGeneres, Kevin Hart, Demi Lovato, Katy Perry ve Ryan Seacrest gibi ünlü isimlerin yer alacakları programları üyelik temelli platformu YouTube Red üzerinden değil, reklamveren dostu olacak şekilde ücretsiz yayınlayacak.

YouTube, reklamverenin gönlünü almaya kararlı

Dünyanın en popüler video platformu YouTube’da özensiz olarak hazırlanmış, birçoğu amatörler kullanıcılar tarafından oluşturulan ve kimi zaman saldırgan özellikler de barındırabilen bolca içerik bulunuyor. Geçtiğimiz aylarda YouTube’un reklamverenlerle başı bu yüzden derde girmiş, reklamverenlerin, reklamlarının ırkçı ve şiddet içerikli videolarda görüntülendiğini fark etmelerinin ardından da 250’den fazla marka YouTube’daki reklamlarını durdurma kararı almıştı.

Görünen o ki YouTube reklamverenin gönlünü almak için bazı adımlar atmakta kararlı. Zira Susan Wojcick, YouTube’un yeni programları hakkında detaylar sunmasının yanı sıra, reklamverenleri hayal kırıklığına uğratmalarından dolayı özür diledi ve birlikte daha iyi işler çıkarabileceklerini söyledi.

Kaliteli programlar yapmak ve site içeriğini şekillendirme konusunda daha doğrudan bir rol oynamak amacıyla YouTube daha önce de birtakım girişimlerde bulunmuş, fakat Madonna ve ESPN gibi büyük isimlere büyük meblağlar ödenmesine karşın istediği başarıyı elde edememişti. Başarısızlığın birkaç yıl sonrasında bu kez kendi yetiştirdiği YouTube yıldızlarına şans vermeyi deneyen platform -rakipleri Netflix, Amazon ve Hulu’nun profesyonel yapımlara büyük yatırımlar yapmasını takiben- bu defa karar değiştirerek ünlülerle çalışma stratejisine geri dönmüş gözüküyor

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.