Robert Downey Jr. ve YouTube’dan yapay zekâ işbirliği

Team Downey ve YouTube yapay zekâyı merkezine alan bir belgesel hazırlığında.

16.05.2018 - 17:03 | Arzu Nilay Kocasu

Robert Downey Jr. ve YouTube'dan yapay zekâ işbirliği

YouTube, oyuncu Robert Downey Jr. ve yapımcı eşi Susan Downey ile yapay zekâ üzerine bir belgesel için kolları sıvadı. Birer saatlik sekiz bölümden oluşacak bir belgesel dizisi olarak tasarlanan proje, YouTube’un ücretli üyelik sistemiyle çalışan platformu YouTube Red’de yayınlanacak.

Adı henüz belli olmamakla birlikte sunuculuğunu Robert Downey Jr’ın üstleneceği belgesel bilim insanları, filozoflar ve yapay zekâ alanında uzmanlaşmış isimleri ağırlayacak. YouTube projenin “yapay zekânın iş yapış ve yaşayış biçimlerimizi bugün ve yarın nasıl değişime uğrattığını/uğratacağını ortaya koyacağını” söylerken Susan Dawney, yaptığı basın açıklamasında, “Robert ve ben insanları genellikle kutuplaştıran karmaşık bir mesele olan yapay zekâ karşı ortak bir merak besliyoruz” dedi: “Amacımız yapay zekâyı nesnel ve erişilebilir bir perspektiften, en ince ayrıntısına kadar cesurca, ilgi çekici ve eğlenceli bir biçimde keşfetmek.”

Downey çiftinin yapımevi Team Downey’nin yapım sürecini üstleneceği projenin gelecek yıl yayınlanması planlıyor.

Kaynak: The Verge

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.