MediaCat

Netflix, YouTube’u geride bıraktı

Küresel internet trafiğinde YouTube, Netflix’in gerisinde kaldı.

Netflix, YouTube’u geride bıraktı

Sandvine firmasının 2018 yılındaki veri kullanımına dair gerçekleştirdiği “H1 2018 Global Internet Phenomena” araştırmasının sonuçlarına göre, küresel çapta internet trafiğinin yüzde 57,7’sini oluşturan video uygulamalarında Netflix, YouTube’u geride bıraktı.

Rapora göre, küresel internet trafiğinin yüzde 15’ini Netflix oluştururken, trafiğin yüzde 11,4’ü ise YouTube’a ait. Aynı raporda Netflix’in internet trafiği açısından video uygulamalarındaki payı yüzde 26,6 olarak ölçülürken, YouTube‘un payı ise yüzde 21,3’te kaldı.

Araştırmanın bir diğer sonucu ise video oyunları ve dosya paylaşımı üzerinden gerçekleşen internet trafiğinde ciddi bir artış olduğunu ortaya koyuyor. Toplam internet kullanımında yüzde 57,7’lik payıyla videoyu yüzde 17 ile internet tarayıcıları, yüzde 7,8 ile oyunlar ve yüzde 5,1 ile sosyal medya kullanımı izliyor.

Raporun sonuçları ayrıca ABD’de dolaşımın zirvede olduğu saatlerde Netflix’in tüketimdeki payının yüzde 40’a kadar çıktığını gösteriyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.