MediaCat

Türk Ytong 60. yılını “Sarının İzi” sergisi ile kutluyor

60. yılı için ikonik sarı ambalajlarını sanatçılar ile yeniden tasarlayan Ytong’un “Sarının İzi” sergisi 2-10 Aralık’ta Bomontiada’da açılıyor.

Türk Ytong’un 60’ıncı yılına kutlama niteliği taşıyan “Sarının İzi” sergisi 2-10 Aralık’ta Bomontiada’da kapılarını sanatseverlere açıyor.

60’ıncı yılında özel bir sanat deneyimi yaratmak için herkesçe tanınıp sevilen sarı renkli ikonik ambalajlarını başarılı genç sanatçıların tasarımlarıyla birer sanat eserine dönüştüren Ytong, yaratıcılığı şehir yaşamıyla birleştiriyor. İstanbul’dan başlayarak tüm şehirlere yayılacak Sarının İzi, Türkiye’nin en büyük açıkhava sergisi olmaya hazırlanıyor.

Kolektif bir etkileşim mekânı

Ytong’un yaşam alanlarına kattığı çevre dostu, güvenli, sıcak, dayanıklı, uyumlu ve hafif olma gibi değerleri sanatsal bir kurguyla paylaştığı Sarının İzi’nde marka, bu kavramları yeni nesil üç sanatçının deneyimleri ve bakış açılarıyla görselleştirdi. Sanatçı Meltem Şahin, illüstratör Burak Beceren ve çok yönlü tasarım stüdyosu Piknik Works’ün altı tasarımı, ikonik sarı Ytong ambalajlarına basıldı. Tasarımlarla birlikte birer sanat eserine dönüşen Ytong ambalajları kentin dört bir yanındaki şantiyelere dağılarak Türkiye’nin en büyük açıkhava sergisini oluşturdu.

Yaratıcı kurgusunu tasarım ve sanat platformu Mercado’nun üstlendiği Sarının İzi’nde sanatçıların eserleri, 2-10 Aralık tarihleri arasında Bomontiada’da, mekânsal bir deneyimle ziyaretçilerle buluşacak. Çizimlerinde tekrar eden sekanslarla dayanıklı ve güvenli bir görsel ritim yaratan Burak Beceren; insana ve doğaya özgü verileri duygular üzerinden yorumlayarak çevre dostu ve sıcak başlıklarını ele alan Meltem Şahin; hafif ve uyumlu bir anlatının peşinde mekân ve çizim arasında eğlenceli bir evren yaratan Piknik Works, sergide yer alan eserleri ile bir mekânın anlam biriktiren alanlara dönüşümünü yorumluyor.

Malzeme-kent-mimarlık-sanat ekseninde kolektif ve yaşayan bir etkileşim mekânı olarak kurgulanan Sarının İzi Sergisi, sergiye paralel çeşitli konuşma ve atölye çalışmalarına da ev sahipliği yapacak.

Mekân Yaratmanın Ötesinde: Sarının İzi YTOLK Söyleşileri

2-10 Aralık tarihlerinde Bomontiada’da ziyaretçilerle buluşacak sergi süresince sanat, mimarlık ve marka başlıklarında üç ayrı oturum gerçekleşecek. 3 Aralık Pazar günü “Kente Sanatla İz Bırakmak” başlıklı söyleşiye, projeye eserleri ile katkı veren sanatçılar konuk olacak. 6 Aralık Çarşamba günü “Marka İletişiminde Sanat ile İz Bırakmak” başlıklı ikinci söyleşide iletişim dünyasının önemli isimleri Doç. Dr. Deniz Akbulut, Serap Şahin Durak ve Bülent Fidan konuşmacı olarak yer alacak. 8 Aralık Cuma günü düzenlenecek “Mimarlıkta İz Bırakmak” başlıklı söyleşiye ise Buşra Al ve Ömer Selçuk Baz konuk olacak. Katılımın ücretsiz olduğu YTOLK söyleşileri, Bomontiada Gallery’de yer alan sergi mekânında saat 16.00’da başlayacak. Sergi deneyimi ise 2-10 Aralık boyunca saat 11.00-20.00 saatleri arasında ziyaretçilere açık olacak.

Detaylı bilgi için: sarininizi.com

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.