MediaCat

Kadına yönelik şiddete karşı kararan hikâyeler

Vodafone Türkiye’nin Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde başlattığı akıma milyonlarca Instagram kullanıcısı destek verdi.

Kadına yönelik şiddete karşı kararan hikâyeler

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında Vodafone Türkiye, VMLY&R İstanbul ile birlikte ülkemizde daha fazla kadının hikâyesinin kararmaması için Instagram kullanıcılarını hikâyelerini karartmaya davet etti.

Instagram Hikâyeler’deki “Sen de Ekle” özelliğinden hareket eden marka, 25 Kasım’da ilk hikâyesinde Türkiye’de bu yıl öldürülen kadın sayısını paylaştı. İlk hikâyenin ardından kullanıcılar, hikâye zincirine katılabilecekleri bir sonraki hikâyeye yönlendirildi.

Herhangi bir influencer işbirliği ya da bütçenin söz konusu olmadığı akıma Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu ve Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu ile ünlü isimler de katıldı.

Viral olan Kadına Yönelik Şiddete Karşı #BenVarım akımına şu ana kadar 2 milyonu aşkın kullanıcı paylaşımlarıyla destek verdi.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.