MediaCat

InstaChamp’te yeni şampiyon Vodafone

InstaChamp 16. Dönem’de şampiyonluk hem Feed & Stories Video Ads hem de Branded Content kategorilerinde Vodafone Türkiye’nin oldu.

InstaChamp’te yeni şampiyon Vodafone

MediaCat ve Instagram Türkiye ortaklığıyla hayata geçirilen InstaChamp’in 16’ncı döneminde Feed & Stories Video Ads ve Interactive Formats kategorilerinde şampiyonluk ipini Vodafone Türkiye göğüsledi.

17’nci dönemin şampiyonu olmak için…

Instagram’da reklam şeklinde yayınlanmış tüm işlerin Feed & Stories Video Ads, Interactive Formats ve Branded Content’ten oluşan üç bölümde başvuruya açık olduğu InstaChamp’te bir sonraki dönemin şampiyonu olmak için başvurular 4 Ekim’de başladı.

instachamp.mediacat.com adresinden yapılan başvuruların 4 Ekim’den önceki altı ay içinde Instagram’da reklam olarak yayınlanmış olması gerekiyor.

Feed&Stories Video Ads

Vodafone’un 5G Teknolojisiyle Hayaller Gerçek Oldu

Reklamveren: Vodafone Türkiye
Reklam Ajansı: VMLY&R
Medya Ajansı: Vodafone Digital Media Team

Strateji

Vodafone olarak yeni 5G teknolojimizi sınırları aşan bir projeyle duyurmak istedik. Doğuştan görme engelli, kusursuz kulak Bager’in hayallerini gerçekleştirdik. Vodafone 5G teknolojisinin eşzamanlı bağlantı teknolojisiyle bin 400 kilometre uzaktaki iki piyanoda Bager ve hayranı olduğu Haluk Levent’i tek şarkıda buluşturduk. Test koşullarında gerçekleşen bu projeyle 5G’nin gelecekte sınırları nasıl aşacağını göstermiş olduk.

Mecraya Uygunluk

İçerikleri Instagram TV’ye uygun dikey formatta yayınladık. Ana mesajımızı, video sessiz izlendiğinde de çalışacak şekilde, dikkat çekecek boyutlarda ve süperlerle verdik. İlk saniyede verilmeyen ana mesaj sayesinde hedef kitlenin içerikte kalmasını sağladık. Instagram kanalımıza yönlendirme için hazırladığımız içeriklerle filmimize trafik sağlayarak erişimimizi artırdık.

Sonuç / Ölçümleme

Sınırları aşan projemiz yayınlandığı gün büyük bir ilgi görerek toplamda 6 milyon 66 bin 656 görüntülendi. Kampanyamız yayınlandığından beri proje odaklı duyuru içeriklerimiz toplam 5 bin 76 etkileşim aldı.

Yaratıcılık

Vodafone 5G’nin eşzamanlı bağlantı teknolojisini anlatmak için iki farklı şehri tek bir şarkıda buluşturduk. Muş’ta yaşayan kusursuz kulak Bager ve bin 400 kilometre uzakta İstanbul’daki Haluk Levent piyanoların başına oturdular. Ve sanki yan yanaymış gibi, bağlantıda hiçbir gecikme olmadan Elfida şarkısını birlikte çaldılar. Böylece, teknoloji ve insan bir araya geldiğinde her şeyin mümkün olduğunu anlattık ve Vodafone olarak hayallerin sınırları aşmasına her zaman destek olduğumuzu gösterdik.

Branded Content

Vodafone Freezone ve Dora ile Sınırsız Branded Content

Reklamveren: Vodafone Türkiye
Reklam Ajansı: VMLY&R
Medya Ajansı: Vodafone Digital Media Team

Strateji

Vodafone FreeZone olarak gaming dünyasını sahiplenmeye devam ederek tarife lansmanımızı da #SaçmaGüzel dünyamızda hazırladık. Bal reklamlarından esinlenerek tarifenin uzun koşullarını okutmadan tüm detaylarını kullanıcılara daha net ve eğlenceli bir şekilde aktarmayı hedefledik.

Mecraya Uygunluk

Tarifeyle ilgili hazırlamış olduğumuz videoyu yayıncı Dora Özsoy’un hesabından Branded Content olarak paylaştık. Instagram’a uygun formatta sessiz izlenmeler için destekleyici süperler ile mesajımızı verdik. Ana mesajımız olan düşük ping garantisini ilk saniyelerde vermedik ve kullanıcıların videoyu sonuna kadar izlemelerini amaçladık. Böylece vermek istediğimiz mesajları ve tarife faydalarını kısa bir süre içerisinde beklemedikleri bir şekilde; eğlenceli bir dünyayla hedef kitlemize aktarmış olduk.

Sonuç / Ölçümleme

Hazırladığımız videomuz hedef kitlemizde ilgi uyandırarak 22 bin 233 etkileşim sonucu aldı. Videomuzun görüntülenme rakamı 3 milyon 439 bin 67, erişim rakamıysa 2 milyon 54 bin 253 oldu.

Yaratıcılık

Instagram Branded Content için hazırladığımız videomuzda en popüler telemarketing reklamları ve #SaçmaGüzel dünyasını görsel merkezimize taşıyarak tarife detaylarını eğlenceli bir şekilde verdiğimiz bir içerik yarattık. Gamer’lar için büyük önem taşıyan düşük ping özelliğini vurgulamak için kullanıcıları ekran başına davet ettik ve Dora ile birlikte mesajımızı hedef kitleye kısa ve öz bir şekilde verdik.

InstaChamp 16. Dönem Jüri Üyeleri

  • Pelin Özkan (MediaCat Genel Yayın Yönetmeni)
  • Arkın Kahyaoğlu (VMLY&R ECD’si)
  • Görkem Yeğin Mert (Facebook Türkiye Kreatif Stratejisti)
  • Irmak Emekdaş (Facebook Mobil Uygulamalar, Telekomünikasyon & Finansal Hizmetler Sektör Lideri)

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.