Paranız mı, her şeyiniz mi?

M&C Saatchi'den kimlik hırsızlığına vurgu yapan bir reklam kampanyası.

01.08.2017 - 08:50 | Gönül Hadımlı

Paranız mı, her şeyiniz mi?

Bankada herhangi bir işleminizi halletmek için sırada beklerken, bir anda içeri maskeli birkaç insanın girdiğini düşünün. Ancak hırsızlar bu sefer cüzdanınıza yönelmiyorlar.

Bu kez sizden istedikleri paranız değil, kimlik bilgileriniz. Anne kızlık soyadınız, ev adresiniz, çocuklarınızın isimleri, e-posta adresiniz ve şifreniz. Günümüzde çoğu işimizi bu gibi bilgilerle ve şifrelerle hallettiğimizi düşünürsek, tüm bilgilerinizin bir başkasının elinde olması hayal edemeyeceğiniz kadar tehlikeli, değil mi?

M&C Saatchi’nin İngiliz Kraliyet Postası (Royal Mail) için yayınladığı çarpıcı reklam kampanyasının amacı, günümüzde kimlik hırsızlığının ne kadar tehlikeli olduğuna dikkat çekmek. “Your identity is now your most valuable possession” (Kimliğiniz artık en değerli varlığınız) sloganlı reklam kampanyası, Royal Mail’in ID Fraud Centre isimli hizmetiyle kimlik hırsızlığına karşı her türlü soru ve sorununuzda yanınızda olduğu mesajını veriyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: Royal Mail
  • Reklam Ajansı: M&C Saatchi
Kaynak: Creative Review

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.