Çocukların hayallerini süslemeyen araba: Volkswagen

Volkswagen Golf'tan öz farkındalığı yüksek bir reklam filmi.

09.01.2018 - 11:12 | Arzu Nilay Kocasu

Çocukların hayallerini süslemeyen araba: Volkswagen Golf

Bir arabayı bir çocuk için çekici kılan nedir? Belki bir ralli arabası, bir çocukta ralli pilotu olma isteği uyandırabilir ya da Geleceğe Dönüş’ten aşina olduğumuz bir DMC, gökyüzüne açılan kapılarıyla bir çocuğu etkileyebilir. Porsche, Ferrari, Bugatti… Hepsi de peşinden pedal çevirmeye değer.

İşin aslı, hiçbir çocuğun gözü, pembe bir Ford Trucks’ın arz-ı endam ettiği dar sokakta yolunu bulmaya çalışan alelade bir Volkswagen’i görmez… ve tam da bu yüzden, Volkswagen, bir yetişkinin tercih edebileceği en iyi arabalardan biri olabilir.

2012 yılında Passat modeli için yayınladığı ve Darth Vader’lığa özenen küçük bir çocuğun hikâyesini anlattığı Star Wars temalı reklamıyla büyük övgü toplayan Volkswagen, objektifini bir kere daha çocuklara çevirdiği yeni bir reklam filmiyle ekranlarda şu sıralar.

Her biri Volkswagen’den daha gösterişli arabaların hayallerini kuran farklı çocukların hayal kurmaya devam edebilmeleri için, gösterişe olmasa da akıllı asistan sistemine sahip Golf modeline sahip olmanın önemini vurgulayan reklam filmi, çocukların hayalleriyle başladığı yolculuğu yetişkinlerin yapmalarını salık verdiği sağduyulu bir seçimle noktalıyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: Volkswagen
  • Reklam Ajansı: Grabarz & Partner, Hamburg, Almanya
  • Yapımevi: ANORAK Film
  • Yönetmen: Sebastian Strasser
  • Görüntü Yönetmeni: Jeremy Rouse
  • Post Prodüksiyon: NHB / Hamburg
Kaynak: Ads of the World

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.