MediaCat

Alelade hediyelere orijinal dokunuşlar

Hindistan menşeli e-ticaret platformundan kişiye özel hediye satın almanın incelikleri.

Alelade hediyelere orijinal dokunuşlar

Sevilen bir kişiye hediye alırken yaşanan en büyük sorunlardan biri, pek çokları için, o kişiye özel anlam ifade edecek nesneyi bulmaktır. Çoğu hediye ya klişedir ya da orijinal olma hevesiyle satın alınmış tek kullanımlık ve/veya işlevsiz bir nesnedir.

Kişiye özel hediyelerin hedef kitlesi nezdindeki önemini bilen e-ticaret platformu igp.com, kişiselleştirme meselesini odağına alan bir reklam kampanyası hazırladı. Sıradan hediyelere, verildikleri kişiler için ne denli kıymetli anlamlar yüklenebileceğini eğlenceli bir dille anlatan iki reklam filminden oluşan kampanyas Hindistan menşeli reklam ajansı The Womb imzası taşıyor.

igp.com Kurucu Ortağı ve CEO’su Tarun Joshi kampanyayı “Kişiye özel hediye alanında uzmanlaşmak bizim için hayli keskin bir stratejiydi. Bunun bizi muadillerimizden farklılaştırmakta önemli rol oynayacağını düşündük ve geliştirdiğimiz altyapı hesaba katılacak olduğunda, bu tür bir stratejinin hayli potansiyel taşıdığını gördük. Velhasıl, ajansa verdiğimiz brief, kişiye özel hediyelerin neden olduğu neşeyi en ilginç şekilde resmetmeleri yönündeydi” sözleriyle yorumlarken, Thw Womb Kurucu Ortağı Kawal Shoor şu yorumda bulunuyor:

“Kişiselleştirme, son yılların en büyük megatrendlerinden biri. IGP ise, teknoloji alanındaki yetkinliği ve altyapı yatırımlarıyla, hediye alanında kişiselleştirmeyi getirdi. Bunu ilginç kılmak için tişört veya şal gibi alelade hediyelerin nasıl kişiye özel kılınabileceğine dair güçlü bir çıkış noktası bulmamız gerekiyordu. Hediyeyi alan kişinin, veren kişinin hemen oracıkta olduğunu hissetmesinin ne kadar iyi hissettireceğini düşündük…”

The Womb CCO’suysa, şu yorumu ekliyor: Kolaylıkla bir katalog kampanyası hazırlayabilirdik ancak yaratıcılığı ölüme mahkûm etmiş olurduk. Bu yüzden kendi kendimize meydan okuduk ve hedef kitleye ulaşıp ulaşmayacağından emin olamadığımız riskli bir fikri hayata geçirdik. Ryan’ın yönetmenlik becerileri sayesinde elimizde alışılmadık, taze ve kişiselleştirmeye hakkını veren bir şey var!”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.