İsveç’ten klişelere meydan okuyan kampanya

Stockholm'lü hijyenik ped markası Libresse'ten kan kırmızısı bir reklam filmi.

19.10.2017 - 14:23 | Arzu Nilay Kocasu

İsveç'ten klişelere meydan okuyan kampanya

Hijyenik ped reklamlarının en bilindik oyuncularından biridir ürünün kalitesini vurgulamak için pede dökülen mavi sıvı. Ancak, kanın renginin kırmızı olduğu düşünüldüğünde, mavi sıvının kendisine verilen rolü ne kadar gerçekçi bir şekilde yerine getirebildiği tartışılır.

Kadınların âdet görmelerinin normal olduğunu ve dolayısıyla bunu göstermenin de normalleşmesi gerektiğini savunan İsveçli hijyenik ped markası Libresse (Birleşik Krallık’taki adıyla Bodyform), mavinin yerini ilk kez kırmızının aldığı bir reklam filmi yayınladı.

Alışveriş listelerine ped ve tamponu da ekleyen erkeklerden kalabalık bir dost sofrasında çekinmeden arkadaşından ped isteyen kadınlara kadar pek çok detayla kadınların her ay tecrübe ettikleri bu olayın sıradanlığına vurgu yapan film AMV BBDO imzası taşıyor.

Reklam filminin yönetmen koltuğunda oturan Daniel Wolfe -filmin de anafikrini oluşturan- hâletiruhiyesini şöyle özetliyor: “Bir kadının, elinde yasadışı bir uyuşturucu tutuyormuş gibi hissetmeden, bir kadın arkadaşına tampon uzatabileceği günlerin gelmesini umuyorum.”

KÜNYE

  • Reklamveren: Libresse
  • Reklam Ajansı: AMV BBDO
  • Yönetmen: Daniel Wolfe
  • Görüntü Yönetmeni: Monika Lenczewska
Kaynak: Infopresse

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.