İlk olmak ister misiniz?

İlklerin markası Felis'e kısa bir zaman kaldı. İki yeni bölüm katılımcılarını beklerken; Dönüştüren Pazarlama Etkisi de ikinci kez reklamverenlerin rekabetine sahne olmaya hazır.
01.08.2017 - 10:30

Geçtiğimiz yıl 14 bölümde, 3.006 projeyle, yani rekor bir katılımla geride bırakmıştık Felis’i. Türkiye’nin alanındaki en büyük yarışması olan Felis için bu yıl da sürprizler kapıda. Ve bu sürprizleri tasarlarken, yine “ilk” olabilmek için çalıştık.

2016’nın en önemli yeniliklerinden biri olan Dönüştüren Pazarlama Etkisi, bu yıl CMO Society himayesi altında gerçekleşecek ve bir kez daha reklamverenlerin yarıştığı ve Türkiye’deki pazarlama endüstrisinin direkt başvuracağı tek ödül olacak. Hatırlatmakta fayda var; bu bölüm, kendi kategorilerini şekillendiren, tüketicinin tutum ve davranışlarını değiştiren ve pazarın normlarını belirleyen pazarlama stratejilerini ödüllendiriyor. Geçtiğimiz üç yılı kapsayan projelerin yarışabildiği ve yalnızca reklamverenlerin katılımına açık olan bu bölümde, pazarı dönüştürme amacıyla yola çıkan strateji, uygulama mükemmeliyeti ve elde edilen sonuçların rekabetine tanık olacağız.

Bu bölümdeki büyük ödül, geride bıraktığımız yıl Didi’ye gitmişti. Yalnızca marka yaratmakla kalmayıp kategorisini de yüzde 42 büyüten Didi; bölümü daha iyi anlamak ve katılıma dair soru işaretlerini gidermek isteyen reklamverenler için de en iyi örnek.

Sosyal Sorumluluk ve Sürdürülebilirlik

Bu yıl Felis’in ilklerinden biri de Sosyal Sorumluluk ve Sürdürülebilirlik Bölümü. Felis, markaların daha iyi bir dünya için üstlendikleri kurumsal sosyal sorumluluk faaliyetleriyle, kâr amacı gütmeyen kuruluşlar için hayata geçirilmiş yaratıcı çalışmaları -elbette elde ettikleri sonuçlarla birlikte- bu yeni bölümde ağırlayacak. Rekabete yeni bir boyut katan Sosyal Sorumluluk ve Sürdürülebilirlik Bölümü’ne hem ajanslar hem de reklamverenler katılabilir. Seçici kurul başkanlığını ise Koç Holding Dış İlişkiler ve Kurumsal İletişim Direktörü Oya Ünlü Kızıl üstleniyor.

Toplumsal gelişme için çaba sarf ettiyseniz, daha yaşanılabilir bir dünya için doğru işbirlikleri yaptıysanız ve sürdürülebilir bir kalkınma için çalıştıysanız, bu bölümdeki rekabete siz de dahil olabilirsiniz.

İlk olmak ister misiniz?

Verinin Yaratıcı Kullanımı

Veri, tüm boyutlarıyla, hayatlarımızın ve sektörün odağında. Uluslararası yarışmalarda da sektörün iştahını en çok kabartan konulardan biri, verinin yaratıcı kullanımı. Bu yıl Felis’te, yaratıcı kampanyalarının merkezine veriyi alanları, sırtını veriden çıkan içgörüye dayayanları ve yol haritasını veri evreninde çizenleri de göreceğiz. Bunu yaparken yine iş sonuçlarına da bakacağız. Sorguladığımız sorulardan biri de, “Veriden çıkan içgörüyle çözülen problemler, anlatılan hikâyeler tüketicilerinizle sağlam bir bağ kurmanıza yardım etti mi?” olacak.

Felis, kuşku yok ki ilklerin markası. Ve bu yılki ilklere imzasını ilk bırakanlar sizler olabilirsiniz. Neden olmasın?

Verinin Yaratıcı Kullanımı Bölümü Jürisi
Viktor KuzuDeeper
Aykut AslantaşGroupM
Boğaç GöncüSahibinden.com
Cem BatuReklamcı
Dr. Tuğba Taşkaya TemizelODTÜ 
Erhan AcarSözcü
Kaan AyçeMcCann İstanbul
Kına DemirelMigros
Mutlu DoğruakPublicis One Türkiye
Okan ÖzcanOMD Türkiye
Onur ErbayHOPİ
Özgür AlazPromoqube – Useful 
Sami BasutManajans JWT
Serdar KuzuloğluGazeteci-Yazar
Sertan EratayR/GA
Tolga AkçuraeBrandValue
Toygun YılmazerTBWA\ISTANBUL
 Sosyal Sorumluluk ve Sürdürülebilirlik Bölümü Jürisi 
Oya Ünlü KızılKoç Holding
Arzu ÜnalY&R İstanbul
Aslı PasinliWWF
Batuhan AydagülERG
Berna Sağlam NaipoğluBernaylafem
Canan NoyanImage PR
Ebru Şenel ErimUnilever
Elif GüvenenGaranti Bankası
Erhan ÇokkeçeciChange.org
Esra BaydarCiner Yayın Holding
İdil AkınPro İletişim
Kerem OkumuşS360
Necla ZarakolZarakol
Sanem OktarKAGİDER
Nurcan Erhan Yapı Kredi
Zeynep Bortaçina Publicis İstanbul
Özlem AkbayırArçelik
Burcu KayimtuTBWA\ISTANBUL

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.