Facebook’tan kurtulmak mümkün mü?

500 milyon kullanıcıya ulaşan Facebook, hesap silme işlemlerini “nihayet” daha basit bir hale getirdi...

28.07.2010 - 00:00 | MediaCat

Geçtiğimiz günlerde 500 milyon kayıtlı kullanıcı sayısıyla en yakın rakibi MySpace’e 400 milyon fark atmayı başaran Facebook’a bir giren bir daha çıkamıyor. Facebook hesabınızı silerek çıkmak isterseniz de,  son derece “karmaşık ve sinir bozucu”  bir takım işlemlerle boğuşmanız gerekiyor.

Bir dönem tüm kullanıcılar silmek yerine hesap dondurma işlemini tercih ediyordu. Zira Facebook belli bir baraja, 500 milyon kayıtlı kullanıcı sayısına ulaşmak istediğinden, silme işlemini labirent gibi karmaşık geliştirmişti. 500 milyon kullanıcıya ulaşan Facebook, hesap silme işlemlerini “nihayet” daha basit bir hale getirdi.

Artık hesabınızı sildiğinizde bir dahaki sefer girmeye çalıştığınızda giriş yapmanız mümkün olmayacak. Yeni sistemdeki “Deactivate & Delete Account” seçeneğine tıkladığımızda, hesabımız deaktif oluyor ve siliniyor. Bu hesabınıza 15 gün girmediğiniz zaman, Facebook’tan tamamen kurtulmuş oluyorsunuz.

Tabii Facebook hesabınızın silinmesi, oradaki her şeyinizin toz olup uçacağı anlamına gelmiyor. Facebook’ta paylaştığınız tüm kişisel bilgileriniz, siz hesabınızı silseniz de veritabanında arşivleniyor.

scroll.com.tr

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.