MediaCat

Netflix’ten profil transferi özelliği

Yeni özellik sayesinde kullanıcılar eski hesaplardaki ayarlarını yeni hesaplarına aktarabilecek.

Netflix’ten profil transferi özelliği

Netflix, mevcut bir hesabı kullanmakta olan bir kullanıcının veri kaybı yaşamaksızın yeni bir hesaba geçiş yapmasını sağlayacak Profil Transferi özelliğini kullanıma sundu.

Tüm dünyada kullanıma sunulan Profil Transferi aracılığıyla bir Netflix kullanıcısı, eski hesaptaki önerileri, izleme geçmişini, favoriler listesini ve diğer tüm ayarlarını kayıp yaşamaksızın yeni hesabına aktarabilecek. Netflix ana sayfasından erişilebilen özellik hesap ayarları kısmından devre dışı da bırakılabilecek.

Platformun blog paylaşımında “İnsanlar taşınır. Aileler büyür. İlişkiler biter. Hayattaki tüm bu değişiklikler olurken Netflix deneyimi aynı kalmalı” diyen Netflix Ürün Müdürü Timi Kosztin, “Her ne olursa olsun, her şeyin değiştiği bu hayatta arkanıza yaslanıp, rahatlayıp, izlemeye kaldığınız yerden devam edebilesiniz diye Netflix profiliniz sabit kalsın” ifadelerini kullandı.

Abone sayısında ciddi kayıp yaşayan Netflix daha önce şifre paylaşım özelliklerini test edeceğini duyurmuştu. Yılın ilk çeyreğinde platform 100 milyon hanede şifre paylaşımı gerçekleştiğini açıklamıştı.

Mart ayında Şili, Kosta Rika ve Peru’da ekstra üyeler özelliği devreye alınmış, özellik kapsamında hesaba eklenen yeni aboneler için ekstra ücret talep edilmişti. Temmuz’da ise Arjantin, Dominik Cumhuriyeti, El Salvador, Honduras ve Guatemala’da “ev ekle” özelliği denemelerine başlanmıştı.

Reklamlı abonelik seçeneğini Kasım itibarıyla başlatacağını açıklayan platformun Profil Transferi özelliğiyle kullanıcıları bir anlamda kendi hesaplarını oluşturmaya teşvik ettiğini ve dolayısıyla da gelirini artırmayı hedeflediğini söylemek mümkün.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.