Sanatla değiş, dünyayı dönüştür

Bienal sponsorluğunu 2036 yılına kadar uzatan Koç Holding'den 17. İstanbul Bienali'ne özel reklam filmi.

16.09.2022 - 15:16 | MediaCat

Sanatla değiş, dünyayı dönüştür

İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen İstanbul Bienali’nin sponsorluğunu 2007 yılından bu yana üstlenen ve 2007-2026 İstanbul Bienali sponsorluğunu 2036 yılına kadar uzatan Koç Holding, 17’ncisi sanatseverlerle 17 Eylül-20 Kasım tarihlerinde buluşacak olan bienali “Sanatla Değiş, Dünyayı Dönüştür” söylemine sahip kampanyasıyla karşıladı.

Reklam filminin ilk gösterimi Arter Kurucu Direktörü ve Vehbi Koç Vakfı Kültür Sanat Danışmanı Melih Fereli, İKSV Genel Müdürü Görgün Taner, İKSV Güncel Sanat Projeleri ve İstanbul Bienali Direktörü Bige Örer ve Koç Holding Kurumsal Marka ve Sponsorluklar Koordinatörü Okyar Tuncel’in katıldığı basın toplantısında gerçekleşti.

Toplantının açılış konuşmasında İstanbul Bienali’nin bugünlere büyük emek ve gayretle kurumsallaşarak geldiğini söyleyen Melih Fereli, Koç Holding sponsorluğunda gerçekleşen İstanbul Bienali toplantısına Arter’de ev sahipliği yapmanın bir ayrıcalık olduğunu ifade etti. Fereli, “Sanata destek verme ihtiyacını çok derinden hissediyoruz. Bu üç kurum bugün dayanışma içerisinde karşınızda yer alıyor ve bu desteğin bir yansıması olarak önemli bir platformu temsil ettiğimize inanıyorum. Hepinizi görmekten son derece mutluyum ve hepinize müteşekkirim” dedi.

Görgün Taner ise, “Koç Holding, İstanbul Bienali sponsorluğunu 10 yıl daha uzatarak, kültür sanat alanında en uzun süreli sponsorluk desteği veren kurum oldu. İlk düzenlenmeye başlandığı 1987 yılından bu yana soru soran, merak eden, içinde bulunduğumuz dünyanın sorunlarını masaya yatıran ve sanatçıları, izleyicileri kucaklamaya çalışan İstanbul Bienali, Koç Topluluğu’nun giderek büyüyen desteğiyle güvenli ve cesur adımlar atmaya devam edecek” şeklinde konuştu.

İKSV ile işbirliklerini başlattıkları ilk yıllarda 90 binlerde olan Bienal ziyaretçi sayısının her yıl artarak 500 binlere kadar ulaştığını görmekten mutluluk duyduklarını belirten Okyar Tuncel ise konuşmasında İstanbul Bienali’nin Koç Holding’in kurumsal desteğiyle ücretsiz ziyaret edilebildiğini vurguladı.

Bienalin bu yıl üzerinde durduğu iki önemli kavramın özen ve dayanışma olduğunu belirten Tuncel, “17. İstanbul Bienali’nin iletişim çalışmaları kapsamında hazırladığımız reklam filmimizde sanatın iyileştirici ve dönüştürücü gücüne dikkat çekiyoruz. Sanatın bireyler üzerinde yarattığı bu etkiyle bizlere daha iyiye yönelik ilham sunduğunu ve dünyayı dönüştürecek gücü kendimizde bulmamıza vesile olduğunu anlatmak istedik. Zira, 17. İstanbul Bienali’nde dünyaya sanatın gözünden bakıp umutta birleşebiliriz” dedi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.