İyi bir komşuyu nasıl bilirsiniz?

15'inci İstanbul Bienali “iyi bir komşu”yu masaya yatırmaya hazırlanıyor.

18.08.2017 - 10:32 | Sencer Uçar

İyi bir komşu, evinde hayvan beslemeyen bir aile midir?

İyi bir komşu, sizinle aynı gazeteyi mi okur? Facebook’ta arkadaşınız mıdır? Cinsiyetsiz midir? Yoksa korkmadığınız bir yabancı mıdır?

Peki ya iyi bir komşu istemek, çok şey mi istemektir?

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV),  küratörleri Elmgreen & Dragset tarafından başlığı İyi Bir Komşu olarak belirlenen ve 16 Eylül- 12 Kasım 2017 tarihleri arasında düzenlenecek olan 15’inci İstanbul Bienali’nin reklam kampanyası kapsamında  TBWA\ISTANBUL ile işbirliğine giderek tüm sanat severlere “iyi bir komşu” temalı afiş serisi ile sesleniyor.

32 ülkeden 55 sanatçının ev, mahalle ve aidiyet kavramlarını tartışmaya açan işlerinin sergileneceği 15’inci İstanbul Bienali için hazırlanan afişler İKSV Ana Gişe, Pera Müzesi, İstanbul Modern ve belirli Biletix gişelerinden ücretsiz temin edilebilecek. Böylelikle İstanbullular da “iyi bir komşu”ya dair sorularını kendi mahalle sakinleri ile paylaşabilecek.

Hazırlanan afişler İstanbul ile sınırlı kalmıyor. Zira “iyi bir komşu”ya dair sorular dünyanın farklı noktalarında da yer buluyor.

Kampanya kapsamında başlatılan ve farklı kültür kurumlarının işbirliğine dayanan Uluslararası Billboard Projesi, 27 Şubat’ta St. Patrick Festivali ile İrlanda’nın Armagh, Ballynahinch, Belfast, Downpatrick ve Newry kentlerindeki 13 noktada açılışını yapmasının ardından Moskova, Sidney, Milano, Ljubljana, Southhampton, Calgary, Plovidv, Şikago, Gwangju ve Seoul tarafından da sahiplenildi. Uluslararası Billboard Projesi 2017’nin sonuna kadar devam edecek.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.