Pembenin geleceği yeşil

Okyanuslardaki plastik atıklardan üretilen yeni Barbie koleksiyonu satışa çıkıyor.

11.06.2021 - 17:28 | Gönül Hadımlı

Genç nesillere sürdürülebilirlik bilinci aşılamak ve okyanuslardaki kirliliğin temizlenmesinde elini taşın altına koymak isteyen Mattel, okyanuslardaki plastik atıklardan üretilmiş olan yeni Barbie koleksiyonunu tüketicilerin beğenisine sunuyor. Markanın “Pembenin Geleceği Yeşil” sloganıyla tüketiciyle buluşacak yeni “Barbie Okyanusu Seviyor” koleksiyonu, yüzde 90’ı Meksika’daki Baja adasındaki plastik atıklardan dönüştürülen Barbie bebeklerden oluşuyor.

Konuyla ilgili “Bizim sürdürülebilir amacımız Barbie’nin sosyal misyonunda ve gelişimindeki bir sonraki adımı temsil ediyor” diyen Mattel Kıdemli Başkan Yardımcısı Lisa McKnight, markanın 2030’a dek tüm ürünlerinde yüzde 100 oranında geridönüştürülebilir, geridönüştürülmüş ya da biyoplastikten üretilen malzemeler kullanmayı hedeflediğini ve bu yolda genç nesillere gezegenin sürdürülebilirliğini desteklemenin önemini göstermeyi amaçladıklarını belirtiyor.

Kaynak: The Drum

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.